چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
زائری و یامین‌پور از «سی و ده» رونمایی می‌کنند

آیین رونمایی از کتاب «سی و ده» نوشته سیداحمد بطحایی، فردا پنجشنبه با حضور حجت‌الاسلام‌ محمدرضا زائری و وحید یامین‌پور در دانشگاه معارف قم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، «سی و ده» چهل روایت داستانی از یک روحانی در محیط تبلیغی است که سی روایت در ماه رمضان شهر انار استان کرمان روایت می‌شود و ده روایت از دهه محرمِ روستایی ییلاقی در ورامین.

سید احمد بطحایی به‌عنوان نویسنده، راوی تمام داستان‌هاست و به عبارتی داستان حول محور چالش‌های ذهنی و عینی او با خود، مردم و محیط پیرامونش شکل‌گرفته است.

در بخشی از کتاب «سی و ده» می‌خوانیم:
به امام‌زاده که می‌رسیم بی‌هوا میکروفون را می‌دهند دستم. می‌مانم چه بگویم. مردان دورم را گرفته‌اند و زن‌ها در حاشیه و نزدیکِ دیواره‌های امامزاده نگاهم می‌کنند. لرزشی از ساق پایم به بالا می‌رود و به دست‌هایم می‌نشیند و در تارهای صوتی‌ام به اوج می‌رسد. با همان صدای لرزان و لکنت‌وار می‌گویم: «چه بگویم؟» پیرمردی که به دیوار کاهگلیِ سقاخانه تکیه داده کلاه نمدی‌اش را از سر برمی‌دارد و با دست به پیشانی‌اش می‌زند. طنین صدای ضربه دستش فضا را پر می‌کند و با صدای ضجه خش‌دارش چند جفت چشم دیگر را هم نم‌دار می‌کند. من ولی مات و مبهوت مانده‌ام. حتی گریه هم نمی‌کنم. سرم را پایین می‌گیرم و با چشم‌هایی که دو دو می‌زند به موزاییک‌های مشبّک امام‌زاده خیره شده‌ام. چند ثانیه همان‌طور می‌گذرد که صدای گریه نوزادی از سمت زن‌ها بلند می‌شود. بی‌اختیار سرم را سمت صدا می‌چرخانم و می‌گویم: «صدای ناله شیرخوار می‌آید!»

یادآوری می‌شود، این نشست به همت نشر معارف و با همکاری پاتوق کتاب قم روز پنج‌شنبه 20 تیر ساعت 18 در دانشگاه معارف واقع در بلوار جمهوری اسلامی بین کوچه 4 و 6 برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها