چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
​نخستین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر با مسئولان نمایشگاه کتاب برگزار شد

نخستین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با مسئولان سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران چهارشنبه(22 اسفند‌ماه) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از ستاد خبری سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با حضور دکتر محسن جوادی؛ رئیس نمایشگاه کتاب تهران، محمدجواد حق شناس؛ رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، قادر آشنا؛ قائم مقام نمایشگاه کتاب، ایوب دهقانکار؛ مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی، مهدی اسماعیلی‌راد؛ معاون اجرایی نمایشگاه کتاب و مدیران و معاونان نهادهای شهری چهارشنبه(22 اسفند‌ماه) در شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.
 
محمدجواد حق‌شناس در این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: با توجه به همزمانی آماده‌سازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و فرا رسیدن نوروز، فعالیت‌های شهرداری دو چندان شده است و مستلزم آن است که مدیران در بخش‌های مختلف به طور همزمان به این دو مهم بپردازند.
 
وی با تشکر از اقدامات شهرداران مناطق 6 و 7 تهران در برپایی نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: از مسئولان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران انتظار داریم تا برای سال آینده نسبت به انتخاب مکان توجه کنند زیرا برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی امام خمینی(ره) فشارهای مضاعفی به معاونت‌های شهرداری وارد می کند.
 
حق‌شناس تصریح کرد: حمایت از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای شهرداری تهران از اهمیت بالایی برخوردار است و باید خود را برای این روزها تطبیق دهیم اما باید تلاش کنیم از ایجاد مزاحمت برای دیگران جلوگیری شود.
 
در ادامه این مراسم محسن جوادی با تشکر از اعضای شورای شهر تهران و معاونت‌ها و مدیران بخش‌های مختلف شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران و دیگر نهادهای شهری در طول سالیان مستمر همواره در کنار نمایشگاه کتاب تهران بوده اند و از این رویداد بزرگ فرهنگی و بین‌المللی حمایت کرده اند. بی شک بدون همکاری شهرداری تهران برگزاری نمایشگاه کتاب تهران ممکن نخواهد بود.
 
رئیس سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ادامه داد: نمایشگاه کتاب تهران این آمادگی را دارد که در صورت آماده بودن زیرساخت‌های موجود در شهر آفتاب بار دیگر به آنجا نقل مکان کند.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: به رغم تمامی سختی‌هایی که بر حوزه فرهنگ وارد شد امید داریم با برگزاری نمایشگه تهران نشان دهیم که مردم از فرهنگ استقبال می‌کنند. رسیدن به این مهم تمام سختی‌ها را برای مسئولان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران شیرین خواهد کرد.
 
در ادامه قادر آشنا با تاکید بر اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب تهران بدون همکاری نهادهای شهری میسر نیست عنوان کرد: قبل از انتخاب مکان نمایشگاه از محل شهر آفتاب بازدید شد و مشخص شد که ظرفیت لازم برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران را ندارد. امیدواریم این زیرساخت‌ها آماده شوند تا بار دیگر شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب باشیم.

همچنین مهدی اسماعیلی‌راد در این نشست با اشاره به تقسیم‌بندی وظایف برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: تقسیم‌بندی فعالیت‌ها و اقدامات بر اساس حمل و نقل و ترافیک شهری، حوزه فنی و عمرانی، خدمات رفاهی و شهری و حوزه امنیتی انجام شده است و به نهادهای شهری ذیربط ارسال خواهد شد. امیدوارم با همکاری یکدیگر بتوانیم در برگزاری نمایشگاهی با شکوه سهیم باشیم.
 
در نشست مدیران برگزاری سی و دومین نمیاشگاه بین‌المللی کتاب تهران با کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهر تهران، سميه حاجوی؛ شهردار منطقه 7 تهران، محمدرضا دهداری‌پور؛ شهردار منطقه 6 تهران، ناصر قدمی؛ مسئول ناحیه مرکز اورژانس تهران، تقی فخرآور؛ معاون اداره کل پست استان تهران، مهدی داوری؛ مدیرعامل آتش‌نشانی تهران، شهریار افندی‌زاده؛ قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک تهران، سرهنگ عدنان جلال؛ معاون عملیات ترافیک پلیس راهور، علی محمد مختاری؛ مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز، علیرضا اکبری کاخکی؛ معاون هلال احمر شهر تهران و نمایندگانی از دیگر نهادهای شهری و همچنین رجبعلی سالاریان؛ مدیر بخش اجرایی، وحید کریمی؛ مدیر بخش رفاهی و مجتبی نماینده؛ مدیر بخش پشتیبانی حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها