جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
«پوست‌کنده‌تر از مرگ» در کتابفروشی‌ها/ «تسبیح سرخ» هم مجوز گرفت

مجموعه داستان‌های کوتاه «یاسر بابایی» نویسنده ایلامی، با نام «پوست‌کنده‌تر از مرگ» از سوی نشر «نیشتمان» در ایلام، به بازار آمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ایلام، «پوست‌کنده‌تر از مرگ» بعد از رمان‌های «خش و خاطره» و «مهر مهران»، سومین اثر این نویسنده ایلامی در حوزه ادبیات داستانی است.

یاسر بابایی در گفت‌وگوی کوتاهی با خبرنگار ایبنا گفت: «پوست‌کنده‌تر از مرگ» شامل داستان‌های کوتاهی است که آن‌ها را در دهه‌های 70، 80 و 90 نوشته بودم و تصمیم گرفتم که گزیده‌ای از آن‌ها را در قالب 12 داستان در یک مجموعه گرد بیاورم تا خوانندگان با سیر تحولات نوشتاری من در سه دهه گذشته آشنا شوند.

سراینده مجموعه شعر «شمع را در چند شب پروانه‌ها» اسامی داستان‌های «پوست‌کنده‌تر از مرگ» را که به ترتیب زمانی در کتاب آورده شده است، اینگونه اعلام کرد: دَمینو، بیانیه از زیر لحاف، پوست‌کنده‌تر از مرگ، اعدام بدون شرح، انفعال، می‌پوسد ولی می‌ماند، مادر، به خدا من راننده‌اش نیستم، قفس نام دوم پرنده است، فواره خشک، از این چند سال و چند هزار سال و گزارش یک نیامدن.

بابایی گفت: یک نمایشنامه به نام «تسبیح سرخ» هم دارم که مجوز گرفته و تا قبل از عید منتشر می‌شود که پس از نمایشنامه «دشت گل» که سال 95 منتشر شد، این دومین نمایشنامه من است.

مؤلف کتاب مستندنگاری «در امتداد زخم» افزود: در حوزه مستندنگاری هم یک کتاب مفصل در مورد شهید مرتضی ساده‌میری کار کرده‌ام که در 452 صفحه قرار است توسط انتشارات سوره مهر منتشر شود.

مجموعه داستان «پوست‌کنده‌تر از مرگ» توسط نشر نیشتمان ایلام در 112 صفحه و با قیمت 16 هزار و 500 تومان منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها