یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
گزارش فروش آمازون در سال 2018/افزایش درآمد نویسندگان

به گفته مسئولان آمازون یکی از دلایل اصلی افزایش فروش این سایت مشارکت خرده‌فروشان واسطه است که از آنها با عنوان بخش سوم یاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشرزویکلی، میزان فروش سایت آمازون در سال 2018 بیشترین مقدار خود نسبت به سال‌های گذشته بود. آمازون اعلام کرد در سال 2018 نزدیک به 200 میلیارد دلار فروخته است و این رقم نسبت به 177 میلیارد سال 2017 حدود 31درصد رشد داشته است.
 
به گفته مسئولان آمازون یکی از دلایل اصلی افزایش فروش این سایت مشارکت خرده‌فروشان واسطه است که از آنها با عنوان بخش سوم یاد می‌شود. حدود 50درصد فروش در روزهای تعطیل مربوط به این بخش بوده است. آمازون می‌گوید این نوع فروش از طریق واسطه خرده‌فروشان مورد رضایت نویسندگان، ناشران و کتابفروشان است.
 
طبق گزارشی که مسئولان آمازون ارائه کردند میزان فروش در بخش واحد خدمات کلود (AWS) حدود 47درصد رشد و به 25 میلیارد دلار رسیده است که نسبت به سال گذشته بیش از 7میلیارد افزایش داشته است. فروش در بخش آمریکای شمالی و شعبات مربوط به آن نسبت به بقیه نقاط کره زمین بیشتر بوده است. فروش آمازون در شعبه‌های آمریکای شمالی 141 میلیارد دلار بود.
 
در آخرین گزارش آمازون از فروش این سایت درباره کتابفروشی و صنعت نشر به افزایش درآمد نویسندگان همکار آمازون اشاره شده است به طوری که رقم همکاری نویسندگان در سال 2018 بیشترین مقدار خود را داشته است. به گفته آمازون نویسندگان در سال گذشته بیش از 260 میلیون دلار از طریق بخش نشر مستقیم کیندل درآمد کسب کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها