پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
دانش پزشکی در سطح جامعه عمومی‌سازی شود

عضو شورای شهر تهران در بازدید از موسسه انتشاراتی فرهنگی کامران احمدی گفت: باید تلاش شود تا علاوه بر تولید کتاب‌های دانشگاهی آثاری برای عمومی‌سازی دانش پزشکی در سطح جامعه تولید شود.

 به‌ گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ همزمان با آغاز روز کتابگری، احمد مسجدجامعی؛ عضو شورای شهر تهران، نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل خانه کتاب، سمیه حاجوی؛ شهردار منطقه 7 و جمعی از اصحاب رسانه و چهره‌های فرهنگی در محل موسسه انتشاراتی کامران احمدی حاضر شدند.
 
در این بازدید که با افتتاح کتابفروشی این انتشاراتی همراه بود احمد مسجدجامعی با تاکید بر عمومی‌سازی دانش در سطح جامعه گفت: ما باید به شهروندان توانایی بدهیم که بتوانند بر رنج‌ها و دردهای خود فائق آیند. بنابراین علاوه بر تولید متون دانشگاهی که در دسترس مخاطبان خاص قرار می‌گیرد، باید تلاش کرد تا دانش به حوزه عمومی کشیده شود.
 
وی با تاکید بر تولید متن و محتوا در حوزه پزشکی عنوان کرد: در عرصه پزشکی، متون این‌چنینی کمتر تولید شده و باید سیاستگذاری به سمت عمومی‌ساختن دانش پزشکی پیش رود.
 
کامران احمدی؛ رئیس موسسه فرهنگی و انتشاراتی کامران احمدی نیز در این بازدید توضیحاتی را درباره نشر خود ارائه کرد و گفت: اکنون در شهر تهران 52 درصد از مردم مبتلا به دیابت هستند اما از بیماری خود خبر ندارند. این رقم بزرگی است و تنها یک چهارم این تعداد برای درمان به پزشک مراجعه می‌کنند.
 
وی ادامه داد: ما تلاش کردیم در سطح منطقه کتاب‌های آموزشی کم حجم برای افزایش سطح آگاهی مردم در حوزه پزشکی چاپ کنیم و امیدواریم که این طرح با حمایت شهرداری این منطقه گسترش یابد.
 
احمدی در ادامه با بیان اینکه کتاب‌های پزشکی که در این انتشارات به چاپ می‌رسند تنها ترجمه صرف نیستند و تلاش شده تا ترکیبی از تالیف و ترجمه باشند گفت: از سوی دیگر در این حوزه ملاحظات دیگری از جمله تغییر واژگان در ترجمه وجود دارد که باید این موضوع را با مساعدت فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی به نتیجه مطلوبی رساند.
 
سمیه حاجوی، شهردار منطقه 7 تهران نیز در این بازدید اعلام آمادگی کرد تا با چاپ کتاب‌های آموزشی در حوزه پزشکی به افزایش سطح آگاهی مردم کمک کند.
 
پس از این بازدید احمد مسجدجامعی و همراهان او از کتابفروشی کمال‌الملک نیز بازدید به عمل آوردند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها