دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
نوجوانان از قابلیت‌هایی می‌گویند که از کتاب کسب کرده‌اند

نوجوانان در برنامه «کتابخورها» از کتاب‌هایی که خوانده‌اند و قابلیت‌هایی که از آن‌ها کسب کرده‌اند، سخن می‌گویند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «کتابخورها» برنامه‌ای است در راستای تشویق و علاقه‌مند کردن نوجوانان به کتابخوانی که به همت رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.
 
این برنامه پیش از این در قالب برنامه ‌«کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» از سال 1395 در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شد و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شد.
 
در برنامه «کتابخورها» نیز مانند «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» کودکان و نوجوانان در طول یک هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه‌ای که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌هایشان را درباره اثر خوانده شده مطرح می‌کنند.
 
در دومین جلسه این برنامه کتاب «خواهران تاریک» نوشته مهدی رجبی برای خوانش گروهی و بررسی به مخاطبان معرفی شد.در جلسه بعدی این برنامه هم که دوشنبه (8مرداد 1397) با حضور محبوبه نجف‌خانی، مترجم و منتقد ادبی، در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، کتاب «آبشار یخ» نوشته متیو جی.کربی، نویسنده امریکایی کتاب‌های کودک و نوجوان، خوانش و بررسی ‌شد.
 
در این جلسه که دوشنبه (5 شهریور) برگزار می‌شود نوجوانان به کمک کتاب‌ها بازی‌های خلاقانه‌ای انجام می‌دهند. نوجوانان آنچه که از کتاب‌هایی که تا به حال خوانده‌اند و در حافظه دارند و همچنین قابلیت‌هایی که به دست آورده‌اند را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند، بازی می‌کنند و از آنچه تا به حال خوانده‌اند لذت می‌برند.
 
برنامه «کتابخورها» دوشنبه‌ (5 شهریور 1397) از ساعت 17 در فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان شهید منفردنیاکی (اندیشه)، کتابخانه فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها