چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره انجمن ناشران دانشگاهی برگزار می‌شود

هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی دوشنبه ۲۵ تیر ماه برگزار می‌شود.

محمدتقی عرفان‌پور؛ رییس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: هفتمین هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی هفته آینده دوشنبه ۲۵ تیر ماه به دو سال فعالیت خود پایان می‌دهد و انتخابات هیات مدیره جدید برگزار می‌شود.
 
وی با اشاره به آغاز فعالیت این انجمن از سال ۸۳ تاکنون، افزود: حوزه کتاب به عنوان یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین زیر ساخت‌های فرهنگی، در دو دهه اخیر با تحولات مهم توسعه اجتماعی و فرهنگی جامعه ما همراه شده و این خود باعث گشوده شدن افق‌های جدید درعرصه سیاست‌گذاری فرهنگی شده است.
 
عرفان‌پور با اشاره به عضویت ۱۳۲ ناشر در این انجمن، گفت: فرایند تخصصی شدن و ایجاد سازمان حرفه‌ای نشر وتلاش مشترک برای تشکیل نظام و نهادهای آموزشی و پژوهشی از یک‌سو و فراهم کردن زمینه ایجاد هم‌فکری و هم‌سویی میان ناشران دانشگاهی و صیانت و حمایت از حقوق آن‌ها درعرصه‌های علمی و فرهنگی، ملی و بین‌المللی موجب شد تا جمعی از ناشران فعال در این حوزه، انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی را تاسیس کنند.
 
وی درباره اهداف و برنامه‌های این انجمن نیز توضیح داد: ارتقای سطح کمّی و کیفی کتاب‌های دانشگاهی با هدف اعتلای سطح آگاهی مخاطبان به ویژه دانشجویان و تلاش برای توسعه و گسترش آن، همچنین پژوهش و مطالعه درباره مسائل و معضلات مربوط به تولید، چاپ و نشر کتاب‌های دانشگاهی با استفاده از نظر استادان، اندیشمندان و صاحب‌نظران و ارائه پیشنهاد به دست‌اندرکاران از جمله اهداف ما به شمار می‌آید.
 
رییس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی یادآور شد: از سوی یگر تشویق اعضا به تولید مشترک و انتشار کتاب‌های مناسب و برتر و ارتقای سطح کیفی کتاب‌ها و اعتلای فرهنگ نشر و کتاب‌خوانی و تلاش در زمینه توزیع مطلوب این‌گونه کتاب‌ها در همه نقاط کشور و انتخاب و معرفی کتاب‌های برتر دانشگاهی نیز از دیگر اهداف کلی انجمن به شمار می‌آید که در سال‌های مختلف تلاش کردیم به آن نزدیک شویم.
 
عرفان‌پور با بیان اینکه ۲۵ تیر ابتدا مجمع عمومی انجمن برگزار خواهد شد، ادامه داد: در این مجمع صورت‌های عملکرد و سود و زیان سال مالی منتهی به اسفند سال ۱۳۹۶ و گزارشی از عملکرد دو سال اخیر هیات مدیره انجمن به اعضا ارایه و سپس انتخابات انجمن پس از معرفی کاندیدا در این مجمع انجام خواهد شد.
 
به گفته وی، در این انتخابات هفت نفر به عنوان اعضای هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی انتخاب خواهند شد که پس از انتخابات داخلی در هیات مدیره اعضا در سمت‌های رییس، مدیرمسئول، نایب رییس، خزانه‌دار و منشی منصوب خواهند شد.
 
اکنون محمدرضا ناجیان؛ مدیر مسئول، محمدتقی عرفان پور؛ رییس هیات مدیره، عباس غمگسار؛ نایب رییس، مجتبی طالقانی اصفهانی؛ خزانه دار، جلال صابری شکیب؛ منشی، حسن قربانی؛ بازرس و مهدی صادقی و مرتضی زینعلی عضو هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی هستند.
 
هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی دوشنبه ۲۵ تیر ماه در دفتر این انجمن واقع در خیابان انقلاب، روبه‌روی سینما سیپده، ساختمان فروردین، طبقه ۴، واحد ۵ برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها