شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱
برخوردهای رضا امیرخانی در جذب مخاطب او موثر بوده

عابس قدسی می‌گوید: این حجم مخاطبان که برای جشن امضا و رونمایی کتاب‌های مصطفی مستور و رضا امیرخانی آمدند درواقع در بازار بی رونق کتاب، روزنه امیدی برای ناشران و نویسندگان ایجاد کردند و به گونه‌ای امیدواری به همه ما تزریق شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)  مراسم جشن امضا و رونمایی از کتاب تازه رضا امیرخانی«ر‌ه‌ش» روز گذشته جمعه 20بهمن در کافه کتاب آفتاب مشهد برگزار و با استقبال زیاد دوستداران این نویسنده مواجه شد.

رضا امیرخانی در ابتدای این جلسه گفت: استقبال از هر کتابی، فارغ از اینکه کتاب من باشد، اتفاق خجسته‌ای است و باید اعتراف کنم که «ارمیا»، نخستین رمان من، سال‌ها در همان چاپ اول ماند و حالا بعد از بیست و چند سال کتاب‌هایم مخاطب خود را دارد.

امیرخانی افزود: موضوع «رهش» توسعه شهری است و تاثیرات آن را بر عرصه‌های زندگی انسان معاصر در قالب داستان زوجی معمار در تهران امروز به تصویر می‌کشد و نامش، «رهش» را به روش‌های مختلفی می‌توان تفسیر کرد.

 عابس قدسی مدیر کافه کتاب آفتاب مشهد هم، در گفت‌وگو با ایبنا گفت: این برنامه از چهار،پنج روز پیش اطلاع‌رسانی شده بود. در جلسه قبل که با حضور حسین دهباشی برگزار شد، نیز استقبال و حضور مردم خوب بود اما جلسه جشن امضای کتاب رضا امیرخانی شلوغ‌ترین جلسه ما تا به اکنون بوده است.

مدیر انتشارات سپیده‌باوران افزود: این مراسم درواقع پنجمین جلسه رسمی ما بود که در کافه کتاب خورشید برگزار شد، چون پیش از این جلسات ما غیررسمی و پاتوقی بود.

قدسی درباره میزان حضور و استقبال مردم بیان کرد: راستش ما خودمان هم غافلگیر شدیم، من برای آوردن آقای امیرخانی به فرودگاه رفته بودم، وقتی به محل رونمایی رسیدیم با حجم زیادی از جمعیت مواجه شدیم که از ساعت 5 آمده بودند و تا ساعت 9:30دقیقه هم در محل حضور داشتند.

 مدیر کافه کتاب آفتاب مشهد ادامه داد: به نظرم این اتفاق باید تحلیل شود. این حجم مخاطبان که برای جشن امضا و رونمایی کتاب‌های مصطفی مستور و رضا امیرخانی آمدند درواقع در بازار بی رونق کتاب، روزنه امیدی برای ناشران و نویسندگان ایجاد کردند و به گونه‌ای امیدواری به همه ما تزریق شد. با برخورد منفی و گفتن اینکه مردم ما کتاب نمی‌خوانند کاری از پیش نمی‌رود، به نظر من برخوردهای رضا امیرخانی بسیار در جذب مخاطب او موثر بوده است در خلق و خوی شخصی نقش رهبر را بازی نمی‌کند و قصد رهبری ندارد، با مخاطب متواضعانه برخورد می‌کند، و به نظرم این دلیل این استقبال از آثار اوست


 
 
 

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • کتابفروش ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
    ایبنا با سرعت خبرهای مربوط به کتاب را پوشش می‌دهد. از آقای جلیسه متشکرم. حمایت ایشان از کتاب ستودنی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها