شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
احتیاط کنید! پرنده‌ها پای سفره صبحانه‌اند

حسین تولایی از انتشار مجموعه شعر «احتیاط کنید! پرنده‌ها پای سفره صبحانه‌اند» خبر داد و گفت که دو مجموعه شعر دیگر نیز برای کودکان و نوجوانان سروده و برای چاپ به ناشر تحویل داده است.

حسین تولایی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از انتشار مجموعه شعر «احتیاط کنید! پرنده‌ها پای سفره صبحانه‌اند» خبر داد و گفت: این کتاب شامل 24 شعر سپید برای نوجوان با موضوعات متنوع مانند طبیعت، اجتماع، عاشقانه و عاطفی است در این کتاب تلاشم بر این بوده که نگاه تازه‌ای به محیط پیرامون داشته باشم و از طبیعت برای ابراز اندیشه‌های انسانی و اجتماعی وام بگیرم.

این شاعر افزود: «احتیاط کنید! پرنده‌ها پای سفره صبحانه‌اند» نهمین مجموعه شعر من است. پیش از این دو کتاب با عنوان‌های «بفرما کرم تازه»‌ و «قهرهای خوشمزه» برای گروه سنی کودک از من از سوی بخش کودک و نوجوان انتشارات امیرکبیر (شکوفه) منتشر شد. همچنین آخرین مجموعه شعر نوجوان من نیز با عنوان «پشت صحنه دلم» در سال 89 از سوی نشر پیدایش منتشر شد و در سال 91 به چاپ دوم رسید.

تولایی درباره آثار در دست چاپش نیز گفت: در حال حاضر دو کتاب برای کودکان و نوجوانان در دست چاپ دارم که یکی از آن‌ها که مجموعه شعر نوجوان با موضوع‌های مختلف است، به نشر سروش تحویل داده‌ام و دیگری مجموعه شعر کودک با موضوع محیط‌ زیست است که به نشر فنی ایران تحویل داده‌ام.

حسین تولایی از شاعران حوزه کودک و نوجوان در سال 1358 در رشت متولد شد. او تابه‌حال آثار زیادی را برای بچه‌ها سروده است. ازجمله آثار تولایی می‌توان به «درخت عاشق پرنده است»، «بيا چند شاخه حرف بزنيم»، «پشت‌ صحنه دلم»، «شماره تلفن پرندگان»، «ساندویچ قطار» و «دمپایی خورشید» اشاره کرد.


انتشارات علمی و فرهنگی، کتاب «احتیاط کنید! پرنده‌ها پای سفره صبحانه‌اند» را با تصویرگری نوشین خائفی اشکذری در قالب 52 صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت 70 هزار ریال منتشر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها