شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵
کتاب بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منتشر شد

هم‌زمان با برگزاری اجراهای بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، کتاب این جشنواره در اختیار شرکت کنندگان و علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هم‌زمان با برگزاری اجراهای بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، کتاب این جشنواره در اختیار شرکت کنندگان و علاقه‌مندان قرار گرفت.

در مقدمه‌ این کتاب به قلم رضا قمرزاده، دبیر جشنواره آمده است: «سرمان روی شانه‌ پدربزرگ و زانوی مادربزرگ. طعم زندگی در باور قصه‌هایمان را در ترس‌ها و شادی‌های ماه پیشانی، در صلابت کمان آرش،‌ در غم‌ها و شادی‌های سارای،‌ در رویاهای نخودی، در ساز دل عاشیق‌ها، در اشک شوق زائران مسیرالرضا تجربه کردیم. دست در دست تاریخ کهن‌سال زمین از کوه‌ها، دشت‌ها، دریاها گفتیم تا به پاس آیین قصه‌گویی در بیستمین جشنواره‌ بین‌المللی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گردهم آییم.»

در ادامه، گزارش دبیرخانه‌ این رویداد فرهنگی خبر از افزایش استقبال قصه‌گویان برای حضور در این جشنواره داده است. این اطلاعات به تفکیک تعداد آثار رسیده به دبیرخانه در بخش‌های مختلف را بررسی کرده است.

گفتنی است اسامی و زندگی‌نامه‌ شرکت‌کنندگان و داوران بخش‌های آزاد، فراگیر، نوجوانان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، داستان رضوی و مقالات از دیگر بخش‌های این کتاب است که به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شده است.

این کتاب در قطع خشتی و در 144 صفحه منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها