سه‌شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
سه بخش از چهار بخش زیرچادر در نمایشگاه کتاب صاحب سقف می‌شوند

همایون امیرزاده می‌گوید برآوردهای اولیه از فضاهای جدید مصلای تهران این امکان را فراهم خواهد کرد که سه بخش از چهاربخشی که در دوره‌های قبل در سازه های موقت و زیر چادر مستقر می‌شدند، صاحب سقف شوند.

همایون امیرزاده، مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سخنگوی شورای سیاستگذاری سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره احتمال تغییر بخش‌های نمایشگاه و اضافه‌شدن به‌ آن‌ها گفت: تاکنون هیچ تصمیمی مبنی بر حذف یا اضافه‌شدن بخش تازه‌ای به نمایشگاه گرفته نشده است.
 
وی در پاسخ به این سؤال که برآورد اولیه از جانمایی بخش‌های مختلف نمایشگاه چه نتایجی را در پی داشته توضیح داد: اگر موضوعاتی که در جلسه با مسئولان مصلای تهران مطرح شده و اعلام آمادگی آنها محقق شود پیش‌بینی ما این است که بخش عمده‌ای از نمایشگاه کتاب تهران زیر سقف برپا خواهد شد.
 
امیرزاده ادامه داد: با اضافه‌شدن فضای رواق‌های شرقی و غربی پیش‌بینی ما این است که حداکثر سه‌بخش از چهاربخشی که در ادوار پیشین نمایشگاه در سازه‌های موقت و زیرچادر مستقر می‌شدند، در نمایشگاه سی‌و‌یکم صاحب سقف شوند.
 
وی مذاکرات صورت‌گرفته با مدیران مصلا را مثبت و نتیجه‌گرا عنوان کرد و گفت: باید بگویم مباحث مطرح‌شده از سوی مسئولان مصلا منطقی و شدنی به‌نظر می‌رسد و طبیعتاً با اتمام مراحل عمرانی در فرصت باقیمانده امکان محقق‌شدن برآوردهای اولیه در نمایشگاه سی‌و‌یکم محقق خواهد شد.
 
سخنگوی شورای سیاستگذاری سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران و همچنین درباره جزئیات توافقات مالی و اجرایی بین وزارتخانه و مصلای تهران اظهار کرد: همچنان مباحث مربوط به مسائل مالی و اجرایی در دست بررسی و مذاکره است و فکر می‌کنم هفته آینده بتوانیم پیش‌نویس‌های تفاهم‌نامه نهایی را تبیین کنیم تا بعد از لحاظ‌شدن نظرات دو طرف؛ یعنی مصلای تهران از یک‌سو و از سوی دیگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تشکل‌های نشر و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، به تفاهم‌نامه نهایی برسیم.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا شورای سیاستگذاری تاکنون مصوبه دیگری غیر از مسئله جابجایی نمایشگاه داشته یا خیر، گفت: باتوجه به اهمیت مسئله مکان برگزاری نمایشگاه طبیعی بود که تمرکز شورا در جلسات ابتدایی روی این موضوع باشد. البته موضوع تعیین میهمانان ویژه نمایشگاه کتاب تهران تا سال 2020 هم مطرح بود که پیشتر مصوبات آن اعلام شد.
 
امیرزاده ادامه داد: مسائل مربوط به محتوا و سازوکار اجرایی نمایشگاه سی‌و‌یکم و همچنین روند تشکیل کمیته‌ها موضوع جلسات آتی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران خواهد بود. نکته دیگر مربوط به تشکیل کمیته‌ها است که مطابق با سال گذشته کمیته‌های اجرایی از سوی تشکل‌های نشر تشکیل و کمیته‌های نظارتی از سوی معاونت فرهنگی وزارتخانه انتخاب خواهند شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها