شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
داستان مزدک و کیان و کوه آتشفشان در «رمز چینوت»

کتاب «رمز چینوت» نوشته معصومه یزدانی از سوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «رمز چینوت» جدیدترین اثر معصومه یزدانی، نویسنده کودک و نوجوان است که به تازگی از سوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است.
 
معصومه یزدانی درباره کتاب «رمز چینوت» به ایبنا گفت: این کتاب یکی از مجلدهای مجموعه‌ پنج جلدی اسطوره-فانتزی به عنوان «کیان و ساکنان قلعه اساطیر» است که توسط گروهی از نویسندگان تالیف شده است و در هر جلد آن پسر نوجوانی به نام کیان به همراهی دوستش مزدک، با دانشمند خبیثی به نام اژدک مواجه می‌‌شوند. اژدک رویای تسط بر جهان را دارد و سعی می‌کند با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف به آرزویش برسد، اما کیان و مزدک که اخبار و حوادث را دنبال می‌کنند با یاری گرفتن از قهرمانان اسطوره‌‌ای ایران نقشه‌هایش را خراب کرده و باعث شکستش می‌شوند.
 
این نویسنده افزود: سه جلد از این مجموعه پرماجرا، با عنوان‌های «سوفار» نوشته نیلوفر نیک بنیاد، «دیو بند» نوشته زهرا شاهی و «رمز چینوت» به تازگی منتشر شده و دو جلد دیگر نیز که در آن کیان و مزدک سراغ فریدون و ضحاک می‌‌روند، توسط ریحانه جعفری و پریسا شمس نوشته شده است.
 
به گفته یزدانی، در کتاب «رمز چینوت» کیان و مزدک اطلاعات‌شان را کنار هم می‌گذارند و دستگاهی پیدا می‌کنند که به پل طینوج و قلعه اساطیر می‌رسند و می‌توانند به خاموش شدن آتشفشان کمک کنند.
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «مزدک تکه کاغذ توی دهانش را قورت داد و گفت: «آنالیز داده‌ها میگه: دماوند کوه آتشفشان فعاله، محموله اون هلیکوپتره مواد انفجاریه و کل کوه با یه ماده با قابلیت بالای اشتعال پوشونده شده. کیان اونی که گفتی بخونم چی بود؟»

چیزی که کیان خواندنش را به مزدک توصیه کرده بود مربوط می‌شد به فعال شدن آتشفشان دماوند آن هم در حالی‌که تمام شهر در دامنه آن پناه گرفته‌اند. البته به شرطی که کیان نتواند به موقع خودش را به پل چینوت برساند و قهرمانان قلعه اساطیر را با خبر نکند.»
 
 از جمله دیگر آثار معصومه یزدانی می‌توان به «سین‌سینا کارآگاه می‌شود»، «سین‌سینا معلم می‌شود»، «سین‌سینا گنج‌یاب می‌شود»، «سبیل بابابزرگ عمراً»، «ماجراهای شوتک» و «ماجراهای ریحانه و پیشی کوچولو» اشاره کرد.
 
انتشارات علمی و فرهنگی، کتاب «رمز چینوت» را در قالب 99 صفحه به شمارگان هزار و 500 نسخه و قیمت 90 هزار ریال منتشر کرده است.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فاطمه ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
  خوب بود ولی اگر متن داستان رامیگذاشتیدبهتر بود
  • ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
   آفرین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها