یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
زندگی،جنگ و دیگر هیچ ترجمه لیلی گلستان به فهرست پرفروش‌ها راه یافت

«زندگی و جنگ و دیگر هیچ» گزارش روایی توصیفی بلند اوریانا فالاچی با ترجمه لیلی گلستان توجه مخاطب‌ها را جلب کرده است. این رویداد متاثر از سخنرانی اخیر لیلی گلستان در «تداکس تهران» است. او در این سخنرانی که ویدئو آن در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد، از تجربه‌های زندگی وترجمه‌هایش گفت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «زندگی، جنگ و دیگر هیچ» پنجاه سال پیش به قلم لیلی گلستان به فارسی ترجمه شد. در نشر امیرکبیر منتشر شد. این مترجم اخیرا از خاطره ترجمه این کتاب گفت و کنجکاوی مخاطب‌ها نسبت به این کتاب تحریک شد. اوریانا فالاچی – روزنامه‌نگار  سرشناس – در این اثر از جنگ ویتنام گزارش می‌دهد. روایت مستند، توصیف‌های تاثیر‌گذار و خلاقانه این اثر را به کتابی محبوب بدل کرده است. این اثر تاکنون ده‌ها بار تجدید چاپ شده است.  
 
کتاب‌های «ملت عشق» اثر الیف شافاک، ترجمه ارسلان فصیحی،«دختری که‌رهایش کردی» اثر جوجو مویز ترجمه کتایون اسماعیلی، «سیزده دلیل برای این که...» اثر جی اشر، ترجمه فرمهیر امیردوست سه عنوان پرفروش در هفته گذشته هستند.

«قهوه سرد آقای نویسنده» نوشته روزبه معین از انتشارات نیماژ، «عامه پسند» نوشته چارلز بوکفسکی با ترجمه پیمان خاکسار و احسان نوروزی از نشر چشمه، «زندگي جنگ و ديگر هيچ» نوشته اوريانا فالاچي با ترجمه ليلي گلستان اميركبير (دانش امروز).

«سه‌شنبه‌ها با موری» نوشته ميچ آلبوم با ترجمه  محمود دانايي از انتشارات صبح صادق، «جز از کل» نوشته استیو تولز با ترجمه پیمان خاکسار از نشرچشمه، «وقتی نیچه گریست» نوشته اروین یالوم با ترجمه سپیده حبیب از نشر قطره و «شرط‌بندی روی اسب مسابقه و داستان‌های دیگر» نوشته امیرحسین‌خورشیدفر از نشر ثالث، عناوین دیگر کتاب‌های پرفروش‌ این هفته هستند.

این گزارش بر اساس اطلاعات دریافتی از کتاب‌فروشی‌های چتر، جیحون، پردیس کتاب مشهد، همیشه، شهرکتاب گرگان، گلفام اصفهان، چشمه کریم‌خان، سوره مهر انقلاب، اختران، افشین بوشهر، امیرکبیر و اسفند شیراز، شهرکتاب الف گردآوری و تنظیم شده است.


 
جدول پرفروش­های رمان در هفته سوم مرداد
ردیف عنوان کتاب نویسنده / مترجم ناشر قیمت
(تومان)
درباره کتاب
1 ملت عشق الیف شافاک/ ارسلان فصیحی ققنوس 33000  پرفروش‌ترین رمان ترکیه که به زبان‌های مختلفی ترجمه شده است این اثر روایت­ زندگی یکنواخت زنی است در غرب که درگیر اندیشه‌های عرفانی شرق می‌شود. ملت عشق روایتی موازی است از زندگی یک خانواده آمریکایی و زندگی شمس تبریزی
2 دختری که رهایش کردی جوجو مويز/ كتايون اسماعيلي میلکان 30000 در بخشی از کتاب نوشته شده است: «مي‌دوني چه حسي داره وقتي خودتو به سرنوشتت مي‌سپري؟ يه جورايي بهت خوشامد مي‌گه. ديگه نه دردي هست، نه ترسي و نه اشتياق و آرزويي. مرگ، اميد بود كه داشت با اين تسكين به وجود مي‌اومد. به زودي مي‌تونستم ادوارد رو ببينم. ما تو اون دنيا به هم مي‌رسيديم، چون مطمئن بودم كه خدا مهربونه، ...
3 13 دليل براي اين‌كه.. جي اشر/ فرمهر اميردوست ميلكان 20000 اگه بتونين فكرهاي بقيه رو بشنوين، چيزهايي رو مي‌شنوين كه واقعي هستن و چيزهايي كه كاملا بي‌ربطن و اصلا نمي‌فهمين كدومشون كدومه. ديوونه مي‌شين. كدومش راسته؟ كدومش نيست؟ هزار فكر هست، ولي اصلا يعني چي؟ ... گاهي فكرهايي مي‌كنيم كه خودمون هم درك‌شون نمي‌كنيم. فكرهايي كه حتا واقعي هم نيستن - واقعا اون‌طوري كه حس‌شون مي‌كنيم - ولي به هر حال تو ذهن‌مونن، چون فكر كردن به‌شون جالبه.
4 قهوه سرد آقای نویسنده روزبه معین نیماژ ۲۰۵۰۰ داستان زندگی یک روزنامه‌نگار و نویسنده است که از خاطره کودکی نویسنده آغاز می‌شود؛ زمانی که او عاشق دختری بود که 15 سال از خودش بزرگ‌تر است
5 عامه پسند چارلزبوکفسکی/
پیمان خاکسار و احسان نوروزی
چشمه 17000 این کتاب ماجرایی پلیسی دارد و در آن جنایتی اتفاق نمی‌افتد و برخلاف سایر رمان‌های پلیسی، شخصیت کار‌آگاه در این رمان انسانی زیرک و توانا نیست. بلکه پیرمردی کم‌توان است و فقط به کمک شانس و دیگران موفق می‌شود وظیفه‌ی خود را انجام دهد.
6 زندگي جنگ و ديگر هيچ اوريانا فالاچي/ ليلي گلستان اميركبير (دانش امروز) 25000 زندگي، جنگ و ديگر هيچ نمايش‌گر يك سال از زندگي فالاچي است. او اين كتاب را در پاسخ خواهر كوچكش كه پرسيده بود: «زندگي يعني چه؟» نوشته است. پاسخ اين سوال را در نبردها، زد و خوردها، وحشيگري‌ها،‌ و مرگ در ويتنام جستجو كرده است. اين كتاب برنده جايزه بانكارلا سال 1970 شد.
7 سه‌شنبه‌ها با موري ميچ آلبوم/ محمود دانايي صبح صادق 13500 هر صفحه از اين كتاب اعجاب‌برانگيز، از گرماي عشقي بي‌پيرايه مي‌درخشد (رابي هرولد كوشنر)، اين كتاب گنجينه‌اي شگفت‌انگيز است. كتابي است كه اخلاقيات را در انسان غني مي‌بخشد و بصيرت هديه مي‌كند (دكتر برني سيگال)، اين داستاني حقيقي است كه مي‌درخشد و شما را تا ابد با پس تابش نور خود گرم نگه مي‌دارد.
8 جز از کل  استیو تولز/ پیمان خاکسار  چشمه 52000 اولین رمان نویسنده استرالیایی، استیو تولتز است که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. این کتاب در مدت زمان ۵ سال نوشته شده و در همان سال انتشار توجه زیادی را معطوف خودش کرد و نامزد دریافت جایزه بوکر شد.
9 وقتی نیچه گریست اروین یالوم /سپیده حبیب قطره 33000 وقتی نیچه گریست آمیزه‌ای است از واقعیت و خیال، جلوه‌ای از عشق، تقدیر و اراده در وین خردگرای سده نوزدهم و در آستانه‌ زایش دانش روانکاوی.
10 شرط‌بندی‌روی اسب‌مسابقه و داستان‌های دیگر امیرحسین خورشیدفر ثالث 20000 شاپور صبري، شخصيت اصلي داستان‌هاي «شرط‌بندي روي اسب مسابقه» معلم نقاشي است؛ شخصيتي كه در بزنگاه عشق ورزيدن‌ها، نامرادي‌ها، خباثت‌ها و خوش‌اقبالي‌هايش، ماجراجويي‌هاي ذهني خود را دنبال مي‌كند.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها