سه‌شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
«مهمان شام» از راه رسید

کتاب «مهمان شام» شامل خاطرات و زندگی نامه شهید سید میلاد مصطفوی از شهدای مدافع حرم از سوی گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) ‌به نقل از روابط عمومی گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، کتاب «مهمان شام» شامل خاطرات و زندگی‌نامه شهید مهندس سید میلاد مصطفوی شهید مدافع حرم از سوی گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی به بازار نشر عرضه شده است.

شهید مصطفوی سال 94 در عملیات مستشاری در سوریه به دست تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. پیکر این شهید از سوی داعش در نقطه‌ای نامعلوم رها شد؛ اما بعد از مدتی شهید به خواب دوستانش آمده و محل رها شدن پیکر را خبر می‌دهد. پیکر این شهید در شهرستان بهار از توابع استان همدان به خاک سپرده شد.

کتاب «مهمان شام» مجموعه‌ای از خاطرات همراهان و همرزمان این شهید است که در هر کدام، بخشی از شخصیت و ویژگی‌های اخلاقی شهید تشریح شده است. 

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «از روی عادت هیات نمی‌رفت؛ به قول یکی از شهدا که در خواب به سردار شهید علی چیت‌‌سازیان گفته بود: راهکار رسیدن به خدا و شهادت اشک می‌باشد، سید هم از این راهکار می‌خواست به شهدا برسد.

تو روضه‌ها اشک امانش نمی‌داد، عاشق مناجات و روضه بود. گاهی اوقات حتی آهنگ زنگ موبایلش هم صدای حاج منصور و روضه حضرت رقیه بود. من در تمام عمرم کسی رو به اندازه سید عاشق اهل بیت ندیدم. خودم چندین مرتبه دیده بودم که در عزاداری بی‌هوش شد، چند بارش رو من براش روضه خوندم. رفتیم اروند کنار، اونجا آب رو که می‌دیدیدم، دل‌هامون هوای روضه می‌کرد. اون هم روضه مادر. سید گفت: شیخ بریم یه گوشه برای من روضه حضرت زهرا(س) بخون، اینجا عملیات با رمز مقدس یا فاطمه زهرا(س) بوده. بریم به عشق شهدا توسل داشته باشیم.»

کتاب «مهمان شام» با شمارگان سه‌هزار نسخه در 192 صفحه، به بهای هشت هزار و 500 تومان از سوی گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها