شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
کتاب «مسائل اجتماعی» نقد می‌شود

کتاب «مسائل اجتماعی» نوشته‌ جان مشونیس در مرکز فرهنگی شهر کتاب بهشتی نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «مسائل اجتماعی» نوشته‌ جان مشونیس سه‌شنبه دوم خرداد ساعت 16 و 30 دقیقه در مرکز فرهنگی شهر کتاب بهشتی نقد و بررسی می‌شود.

در این نشست، که با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، مرکز فرهنگی شهر کتاب و انجمن جامعه‌شناسی ایران برگزار می‌شود، هوشنگ نایبی، مترجم کتاب، به همراه عماد افروغ، سیدحسین سراج‌زاده و صلاح‌الدین قادری به نقد و بررسی کتاب خواهند پرداخت.

کتاب «مسائل اجتماعی» که با همکاری شورای اجتماعی کشور، از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شده است، نشان می‌دهد که مساله‌ اجتماعی چیست و اساساً چرا و چگونه موضوعاتی معین، مساله‌ اجتماعی به شمار می‌روند و سرانجام چه راه‌حل‌هایی دارند. این اثر، شامل آخرین داده‌ها در زمینه‌ مسائل اجتماعی در آمریکاست که با تحلیل نظری موضوعات و مناقشات امروز جهان بر اساس رویکرد تعبیرگرایی اجتماعی کامل می‌شود.
 
این کتاب در دو جلد و ۱۷ فصل تدوین شده است؛ فقر و ثروت، نابرابری نژادی و قومی، نابرابری جنسیتی، سالخوردگی و نابرابری، جرم،‌ خشونت و نظام قضایی، گرایش جنسی، اعتیاد، تندرستی جسمی و روانی، اقتصاد و سیاست، کار و محیط کار، زندگی خانوادگی، آموزش، زندگی شهری، جمعیت و نابرابری جهانی، تکنولوژی و محیط زیست و جنگ و تروریسم هفده فصل این کتاب است. 

این کتاب ضمن پرداختن به مسائل اجتماعي به «راه ‏حل‌‏ها» نيز اشاره دارد. از اين رو بخش عمد‏ه‌‏اي از هر فصل به سياست اجتماعي اختصاص یافته است. نویسنده کتاب مسائل اجتماعي مدعی است که این کتاب به خواننده کمک مي‌‏‏كند به شهروند سياسي فعال تبديل شود. از این رو در هر فصل ديدگاه‏‏‌هاي سياسي گوناگون درباره موضوعات فراوان به ميان آمده تا خوانندگان و به‌ویژه دانشجويان براي ورود به سياست، توانمند و از اطلاعات و مفاهيم درخور براي تحليل موضوعات امروز برخوردار شوند.
 
مرکز فرهنگی شهر کتاب بهشتی در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه سوم واقع است. ورود به این نشست، برای علاقه‌مندان آزاد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها