دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
نمایشگاه قرآن؛ جلوه‌گاه سالیانه فعالیت‌های قرآنی کشور

عباس نظری‌ راد، مدیر کمیته سازمان‌ها و نهادهای دولتی نمایشگاه قرآن، این نمایشگاه را ویترین سالیانه فعالیت‌های قرآنی کشور برشمرد و بر لزوم به نمایش درآوردن دستاوردها و تولیدات گوناگون نهادهای دولتی، در جهت تبلیغ و ترویج معارف الهی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، هرساله در بازه زمانی ماه مبارک رمضان، نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور فعالان داخلی و خارجی این حوزه، برگزار می‌شود. بیست و پنجمین دوره این نمایشگاه نیز به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچون چند دوره گذشته در مصلای امام خمینی(ره) میزبان علاقه‌مندان به قرآن خواهد بود. در این راستا و از چندی پیش، نشست‌های هماهنگی کمیته‌های مختلف نمایشگاه در حال برگزاری است و دومین جلسه هم‌اندیشی کمیته سازمان‌ها و نهادهای دولتی با رابطان و مسئولان قرآن و عترت سازمان‌ها و نهادهای دولتی نیز یکشنبه (٢٧ فروردین‌ماه) در سالن جلسات معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا حشمتی، رئیس دبیرخانه نمایشگاه، در این نشست با بیان نکاتی در حوزه اجرایی، این تعامل و همکاری بر لزوم تدوین طرح‌های متناسب با ظرفیت‌های هر نهاد و سازمان تاکید کرد. وی کمیته سازمان‌ها و نهادهای دولتی نمایشگاه قرآن را به‌ عنوان یکی از بخش‌های مهم و تاثیرگذار نمایشگاه برشمرد.
 
در ادامه این جلسه، عباس نظری‌راد، مدیر کمیته سازمان‌ها و نهادهای دولتی با اشاره به حضور پررنگ سازمان‌های مختلف در جلسات هم‌اندیشی نمایشگاه، نسبت به استفاده از تمام پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این سازمان‌ها در برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه سال جاری تاکید کرد.
 
وی نمایشگاه قرآن کریم را به‌عنوان ویترین سالیانه فعالیت‌های قرآنی کشور برشمرد و بر لزوم به نمایش درآوردن دستاوردها و تولیدات گوناگون نهادهای دولتی، در جهت تبلیغ و ترویج معارف الهی تاکید کرد.
 
در بخش دوم جلسه نیز هر یک از نمایندگان نهادها با بیان نکاتی از سازمان مطبوع خود، از لزوم تعامل سازنده و محتوایی مابین ستاد اجرایی نمایشگاه و سازمان‌ها سخن گفتند.
 
بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، اخلاق، زندگی» در ماه مبارک رمضان از ساعت ١٧ تا ٢٤ در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها