دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
«شهید روز هشتم» رونمایی می‌شود

آئین رونمایی از کتاب «شهید روز هشتم» و پایگاه اطلاع‌رسانی شهید کچویی به میزبانی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، آئین رونمایی از کتاب «شهید روز هشتم» شرح زندگی و مبارزات شهید محمد کچویی، ساعت 16 تا 18 (چهارشنبه 20 بهمن‌ماه) در تالار اجتماعات موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برگزار می‌شود.        
 
کتاب «شهید روز هشتم» با موضوع بررسی ابعاد زندگی شهید محمد کچویی به همت سیدمهدی دزفولی در ۴۰۰ صفحه و  هشت فصل، طی چهار سال تدوین و گردآوری شده و در بهمن‌ماه امسال از سوی انتشارات «صفحه سفید» به چاپ رسیده است.

محمد کچویی از مبارزان مشهور پیش از انقلاب اسلامی و نخستین رئیس زندان اوین پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که در هشتم تیرماه ۱۳۶۰ و در محوطه زندان اوین در عملیاتی انتحاری به شهادت رسید.

کتاب «شهید روز هشتم» به مقتضای بازخوانی پرونده شهادت محمد کچویی، بازخوانی  پرونده‌های سیدمحمد رضا سعادتی، نفر دوم سازمان مجاهدین خلق در سال ۱۳۵۸ و نخستین پرونده جاسوسی پس از انقلاب و پرونده تیمسار معدوم احمد مقربی و جاسوسان کا.گ.ب در ایران نیز به حساب می‌آید.

خانواده شهید کچویی و برخی از دوستان دوران مبارزه وی از‌ جمله جواد منصوری، عزت مطهری، اسدالله بادامچیان در این آئین حضور دارند. سایت شهید محمد کچویی نیز در این آئین رونمایی می‌شود.  
 
آئین رونمایی کتاب «شهید روز هشتم» در موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران واقع در خیابان انقلاب، بین فلسطین و صبای جنوبی، پلاک ۱۰۸۰، سالن اجتماعات طبقه منفی ۲ برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها