سه‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۰
کاظمی: «نمایشگاه کتاب‌های علوم داوریی، پزشکی-دانشگاهی» زمینه‌های نزدیکی ناشران و صنعتگران دارویی را فراهم می‌کند

مهرشاد کاظمی، مشاور عالی مدیرکل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به برگزاری نخستین «نمایشگاه تخصصی کتاب‌های علوم داوریی، پزشکی - دانشگاهی» گفت: برگزاری این نمایشگاه زمینه‌های نزدیکی ناشران و فعالان عرصه دارویی را فراهم می‌کند.

دکتر مهرشاد کاظمی، مشاور عالی مدیرکل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) ضمن اعلام خبر برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب‌های علوم داوریی، پزشکی ــ دانشگاهی اظهار کرد: نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب‌های علوم داوریی، پزشکی - دانشگاهی همزمان با دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران‌فارما) از 24 تا 26 شهریو‌رماه با عرضه بیش از دو‌هزار عنوان کتاب از سوی 19 ناشر برگزار می‌شود.
 
وی افزود: توجه به ارتقاء سطح فرهنگی فعالان عرصه صنعت داروسازی کشور همچنین تسهیل دسترسی دانشجویان، متخصصان و علاقه‌مندان این حوزه به کتاب‌های خاص علوم دارویی و پزشکی از اهداف برپایی این نمایشگاه است.
 
کاظمی ادامه داد: نخستین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما)، صرفا به‌عنوان یک نمایشگاه دارویی و با رویکرد توجه به جنبه‌های فناوری و اقتصادی برگزار شد؛ شورای سیاست‌گذاری دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته به‌‌منظور افزایش سطح علمی، فرهنگی و همچنین ارتقاء جایگاه نمایشگاه، نخستین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی مرتبط با علوم دارویی و پزشکی را برگزار می‌کند. برگزاری این نمایشگاه زمینه‌های ارتباط نزدیک‌تر محققان، صنعتگران و علاقه‌مندان را فراهم می‌کند.
 
وی با اشاره به تاثیر این نمایشگاه در دسترسی آسان‌تر دانشجویان حوزه سلامت به منابع تخصصی گفت: گردهم آمدن ناشران تخصصی حوزه پزشکی و سلامت در کنارهم و در فضایی محدود‌تر نسبت به نمایشگاه‌های معمول کتاب که هر ساله برگزار می‌شود، فرصتی را فراهم می‌کند تا دانشجویان با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید علاوه بر آشنایی با تازه‌های نشر، کتاب‌های مورد نیاز خود را تهیه کنند.  
 
کاظمی درباره استقبال ناشران از نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب‌های علوم داوریی، پزشکی - دانشگاهی اظهار کرد: با توجه به وجه تخصصی این نمایشگاه، به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین چالش‌های این دوره، ناآشنایی ناشران با نحوه برگزاری نمایشگاه کتاب است. نمایشگاه تخصصی کتاب‌های تخصصی علوم داوریی، پزشکی و دانشگاهی پیش‌ از این سابقه نداشت علاوه براین تعداد ناشران تخصصی حوزه دارو چندان زیاد نیست بنابراین فضای در نظر گرفته شده برای برگزاری نمایشگاه کتاب حدود 500 متر در نظر گرفته شده است؛ اما عرضه بیش از دو هزار عنوان کتاب نشان از استقبال ناشران دارد.
 
وی درباره تاثیر برگزاری این نمایشگاه در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از وجوه اقتصاد مقاومتی ایجاد ظرفیت و زمینه‌سازی برای رونق بخشیدن به تولیدات داخلی است. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان متولی در حوزه نشر تلاش دارد تا زمینه‌های عرضه بهتر کتاب‌ها و دسترسی آسان‌تر مخاطبان‌ را فراهم سازد و برپایی نمایشگاه‌های کتاب‌های تخصصی با همین هدف صورت می‌گیرد.
 
این مقام مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: به‌طور قطع برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی کمک موثری در اقتصاد نشر است؛ از سوی دیگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از برگزاری نمایشگاه‌هایی که به گفته مقام معظم رهبری تکیه بر توانمندی‌های داخل دارد استقبال می‎کند. بنابراین سال آینده  شاهد برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی علوم دارویی و پزشکی - دانشگاهی خواهیم بود. علاوه بر این به‌نظر می‌‌رسد که این نمایشگاه قابلیت لازم را برای برگزاری سطح بین‌المللی دارد.  
  
کاظمی افزود: دانشجویان رشته‌های علوم دارویی و پزشکی با ارایه کارت دانشجویی و تکمیل فرم ثبت‌نام بازدید‌کننده در پایگاه اطلاع‌رسانی نمایشگاه به نشانی http://iranpharmaexpo.com می‌توانند علاوه بر 25 درصد بن تخفیف از 25 درصد تخفیف ناشران نیز بهره‌مند شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها