چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
سردار ناظری: تهران میزبان شایسته‌ای برای نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس است/ غرفه رایگان برای ناشران شهرستانی

سردار علی ناظری، مسئول برپایی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس گفت: مصلای امام خمینی (ره) در تهران میزبانی شایسته‌ای از این نمایشگاه داشت. به همین دلیل هفتمین دوره نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در این مکان برگزار می‌شود.

سردار علی ناظری، مدیر ادبیات و نشر سازمان حفظ آثار سپاه و بسیج به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: فراخوانی که برای حضور ناشران در نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از یک هفته پیش منتشر شد، مورد استقبال ناشران قرار گرفت.

وی پیش‌بینی خود از میزان حضور ناشران در این دوره از نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس را حدود 150 ناشر تخصصی و موسسه‌های فرهنگی عنوان کرد و افزود: تمام موسسه‌های فرهنگی که در تهران در زمینه دفاع مقدس، مقاومت و شهیدان مدافع حرم فعالیت می‌کنند، در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

مسئول برپایی نمایشگاه‌های ملی کتاب دفاع مقدس در توضیح دلیل برپایی هفتمین دوره این نمایشگاه ملی در تهران گفت: سابقه برپایی پنجمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در تهران نشان می‌دهد که تهران میزبان بهتری برای این نمایشگاه بود و خدمات بهتر و شایسته‌تری را در اختیار ناشران قرار داد. این استقبال بیشتر ناشران و مردم از نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس را در پی خواهد داشت.

وی اظهار کرد: برپایی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس کاری جمعی است و ما مذاکره‌هایی را با بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان تبلیغات اسلامی و انتشارات سوره مهر، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران و سازمان صدا و سیما برای برپایی بهتر نمایشگاه کتاب هفتم انجام داده‌ایم.

مدیر انتشارات فاتحان در پاسخ به پرسشی درباره شیوه حضور ناشران و موسسه‌های شهرستانی در هفتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس گفت: غرفه‌های ارایه آثار در فضای نمایشگاهی و پذیرایی داخل نمایشگاه برای این دست از ناشران رایگان خواهد بود. برای اسکان آن‌ها نیز در نظر داریم مکانی مجهز را با قیمتی مناسب در اختیار ناشران شهرستانی قرار دهیم که این بهای اندک از ناشران دریافت خواهد شد.

وی با اشاره به حضور مسئولان و مدیران کشوری و لشگری در آیین‌های گشایش و پایانی هفتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس گفت: در روز‌های برگزاری نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس برنامه‌های جنبی چون آیین‌های رونمایی از کتاب، جشن امضا، بخش کودک و خانواده، کارنامه نشر آثار دفاع مقدس در سال 1394 و جلسه‌های بررسی کتاب را درنظر گرفته‌ایم.

سردار ناظری در پاسخ به این پرسش که چرا فضای نمایشگاهی «شهر آفتاب» با وجود موفقیت نسبی آن در برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه ملی کتاب برای برپایی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در نظر گرفته نشد؟ گفت: به دلیل دور از دسترس بودن و گستردگی فضای نمایشگاهی «شهر آفتاب» به برپایی این نمایشگاه در آن مجموعه فکر نکردیم. از طرف دیگر، مسئولان «شهر آفتاب» نیز به دلیل در دست توسعه داشتن فضای آن، این پیشنهاد را با ما مطرح نکردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها