شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۰
طیب حسینی: ارائه دستاوردهای قرآن و عترت هدف اصلی ماست/ رونمایی از چهار جلد کتاب در بخش حوزوی نمایشگاه قرآن

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن طیب حسینی، مدیر بخش حوزوی بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در نشست خبری ضمن تشریح برنامه‌های این بخش از رونمایی چهار جلد کتاب جدید با حضور آیات عظام در بخش حوزوی در هفته جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) نشست خبری تشریح برنامه‌های بخش حوزوی بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، شامگاه شنبه 29 خردادماه، با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدحسن طیب حسینی، رئیس این بخش برگزار شد.

وی گفت: امسال دوازدهمین دوره حضور مدیریت حوزه‌های علمیه در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است. هدف اصلی ما در این بخش، ارائه دستاوردهای قرآن و عترت و محصول تلاش مراکز حوزوی در یک سال گذشته است.

طیب حسینی با بیان اینکه بخش حوزوی، بخش محتوایی نمایشگاه قرآن کریم است، ادامه داد: حدود 200 اثر جدید قرآنی در قالب‌های مکتوب، دیجیتال، سایت‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و نرم‌افزارهای موبایلی در یک سال گذشته در این مراکز تولید شده است. از این تعداد، 100 اثر متعلق به خواهران است.

مدیر بخش حوزوی نمایشگاه قرآن اظهار کرد: در این بخش از بین 179 موسسه حوزوی فعال که دارای مجوز شورای عالی حوزه‌های علمیه بوده و یا موسساتی که در راس آن‌ها روحانی برجسته و چهره حضور دارد، 80 موسسه به‌عنوان نهادهایی که در یک سال گذشته دارای محصولات قابل ارائه بودند، انتخاب شدند.

وی افزود: در روزهای برپایی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، 21 برنامه اعم از ارائه محصولات قرآن و عترت، میزگردهای نقد و بررسی فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی، میزگردهای پاسخ به شبهات، شب شعر قرآنی و شب ویژه خانواده‌های شهدای روحانی مدافع حرم، به همت بخش حوزوی برگزار می‌شود.

طیب حسینی در ادامه درباره رونمایی از آثار فاخر در این بخش نمایشگاه قرآن گفت: در روزهای آتی چهار جلد کتاب از جمله مجموعه دو جلدی تولید موسسه مذاهب اسلامی، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با حضور چهره‌های برجسته از‌ جمله آیت‌الله مقتدایی و آیت‌الله حسینی بوشهری در بخش حوزوی رونمایی خواهد شد.

مدیر بخش حوزوی بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، با اشاره به دیگر برنامه‌های این بخش عنوان کرد: از‌ جمله برنامه‌های پررونق این بخش، قسمت مشاوره است که هر ساله نسبت به دوره‌های گذشته با استقبال و رونق بیشتری مواجه بوده است. در این بخش مشاوره‌هایی در زمینه‌هایی مانند خانواده، کودک، اخلاق، حدیث، خرافات، فرق و ادیان به مخاطبان ارائه می شود. همچنین در بخش حوزوی افتخار داریم میزبان دفاتر برخی از مراجع معظم تقلید باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها