پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۰
قدیانی: شهر آفتاب مکان مناسبی برای نمایشگاه کتاب است

نادر قدیانی مشاور رئیس و عضو شورای نظارت و ارزیابی نمایشگاه کتاب گفت: تمهیدات لازم در نظر گرفته شده و شهر آفتاب انتخاب مناسبی برای برگزاری نمایشگاه کتاب است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نادر قدیانی مشاور رئیس نمایشگاه در ارزیابی از مکان جدید نمایشگاه کتاب تهران گفت: ‌هر تجربه‌ی نخستی‌  به هر حال استرس‌ها  و نگرانی هایی دارد.  تغییر محل نمایشگاه کتاب، نسبت به دیگر‌ تغییر‌ها تفاوت‌های خاصی دارد و در نخستین روز برگزاری نمایشگاه کتاب در مکان جدید همه چیز به روال بوده است. خوشبختانه در نخستین روز نمایشگاه خطای غیرقابل گذشتی در خدمات نمایشگاه رخ نداده است. من در مورد جابه‌جایی نمایشگاه کتاب از مصلی به شهر آفتاب دو سال قبل به عنوان رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران از دولت خواستم  به شهرداری کمک مالی کند تا محل برگزاری نمایشگاه هرچه سریعتر به شهر آفتاب انتقال یابد.
 
وی عنوان کرد: البته از ساعت 8 تا 10 صبح کسانی که از مسیر بهشت زهرا به سمت نمایشگاه می‌آمدند به دلیل ضعف مدیریتی پلیس راه ترافیک ایجاد شد و باعث شد تعدادی از غرفه‌داران دیر به غرفه‌ها برسند. این مشکل نیاز به هماهنگی و همکاری بیشتری دارد تا  در ادامه مشکل ترافیکی پیش نیاید.
 
عضو شورای نظارت و ارزیابی افزود: غرفه‌داران داخل نمایشگاه در روز نخست مشکل خاصی نداشتند و مراحل استقرار و آماده‌سازی غرفه‌ها به خوبی انجام شده یا در مراحل پایانی است.
 
مدیر انتشارات قدیانی درباره‌ی ارزیابی از میزان استقبال از نمایشگاه کتاب در محل جدید گفت: اگر تمهیدات لازم برای پروژه شهر آفتاب در نظر گرفته شود و از طرفی مردم نیز از جهت رفت و ‌آمد به نمایشگاه از امکانات لازم برخوردار باشند، آن وقت است که این محل، انتخاب مناسبی خواهد بود.
 
 این عضو شورای نظارت و ارزیابی نمایشگاه کتاب، درباره‌ی فعالیت‌های کمیته نظارت و ارزشیابی هم تصریح کرد: واحد ارزشیابی با توجه به خلاقیت‌ها و ابتکارات ناشران و واحدهای فرهنگی هنری به آنها امتیاز می‌دهند. هم‌چنین در این کمیته که مقر قانونی مقامات نظارتی است، تخلفات نشر مانند محتوای کتاب‌ها را به طور منظم مورد بازرسی قرار می‌دهند  و با افراد متخلف بر اساس ضوابط برخورد خواهد شد.
 
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها