دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۰
جوانان زیر ۳۰ سال به شرکت در دوره‌های مستقل شعر و داستان دعوت شدند/ فراخوان دوره متمرکز آموزش داستان‌نویسی و شعر

همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، بنیاد شعر و ادبیات داستانی، دو دوره مستقل آموزشی برای داستان‌نویسان و شاعران جوان در تهران برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، همزمان با بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران دو دوره متمرکز آموزش داستان‌نویسی و شعر در تهران برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان آن، جوانان زیر ۳۰ سال سراسر کشور خواهند بود.

بر اساس این خبر، شرکت در این دوره،‌ فقط به علاقه‌مندان زیر ۳۰ سال (متولدان ۱۳۶۵ به بعد) اختصاص دارد و آن‌ها باید برای ثبت نام خلاصه‌ای از فعالیت‌های ادبی‌شان را همراه با اثری که نشان‌دهنده این فعالیت است در اختیار ادارات کل ارشاد استان‌ها قرار دهند.

جوانان داستان‌نویسی که مایل به شرکت در سومین دوره داستان‌نویسی «آل جلال» هستند، باید یک داستان کوتاه بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کلمه و شاعران جوانی که می‌خواهند در دومین دوره آموزشی شعر شرکت کنند، باید سه قطعه شعر تایپ شده خود را به ادارات کل ارشاد استان و یا اداره ارشاد شهرستان محل سکونت خود تحویل دهند.

به دلیل محدودیت در تعداد شرکت‌کنندگان، آثار تحویلی، ابتدا توسط ارشاد استان انتخاب و به بنیاد ارسال می‌شود. این آثار در مرحله دوم، توسط کارشناسان بنیاد بررسی شده و از منتخبان برای شرکت در دوره دعوت خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیش‌تر با شماره تلفن ۸۸۳۰۰۸۲۴ داخلی ۲۰۴ (بخش شعر) و داخلی ۲۰۵ (بخش داستان) تماس بگیرند.

پیش از این دو دوره داستان‌نویسی با نام «آل جلال» (همزمان با برپایی هشتمین دوره جایزه جلال آل‌احمد) در تهران و خوزستان و یک دوره آموزشی برای شاعران جوان (همزمان با دهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر) در تهران برگزار شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها