چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۷
طراحی پوستر ویژه کودک و نوجوان برای نخستین‌بار در نمایشگاه کتاب تهران/ جانمایی 40 تابلوی موقت راهنمای مراجعان

مدیر کمیته روابط عمومی و تبلیغات بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از طراحی پوستر ویژه کودک و نوجوان در این دوره از نمایشگاه خبر داد و گفت: این کمیته می‌کوشد علاوه بر طراحی پوستر اصلی نمایشگاه ویژه بزرگسالان، برای نخستین‌بار پوستر جداگانه‌ای برای بخش کودک و نوجوان نمایشگاه طراحی کند.

محمدحسین متولی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به دلیل این‌که نخستین‌بار در مجموعه شهر آفتاب برگزار می‌شود و این مکان برای بازدیدکنندگان تقریباً ناآشناست، دو نوع تابلوی راهنمای مراجعان جانمایی خواهد شد.
 
وی توضیح داد: نوع نخست، همان تابلوهایی هستند که توسط شهرداری تهران برای همه نمایشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود. در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز این نوع تابلوها با محوریت ترویج کتاب و کتابخوانی و راهنمای مراجعان تعبیه خواهد شد.
 
مدیر کمیته روابط عمومی و تبلیغات بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ادامه داد: نوع دوم این تابلوها با هدف آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان با فضای شهر آفتاب تعبیه خواهد شد؛ به عبارت دیگر، در نظر داریم برای رفاه حال بازدیدکنندگان و پیشگیری از سردرگمی آنها از علائم بیشتری در نمایشگاه استفاده کنیم. تعداد این تابلوها که به صورت موقت نیز نصب خواهند شد، 40 عدد است. این تابلوها با توجه به مکان‌یابی‌های صورت گرفته توسط کمیته، در نقاط مختلف نمایشگاه عرضه می‌شوند.
 
متولی افزود: در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران با توجه به امکان‌سنجی‌های صورت گرفته، در نظر داریم از بالن برای مکان‌یابی و راهنمای مراجعان استفاده کنیم اما به دلیل این‌که فضای شهر آفتاب در معرض باد شدید قرار دارد، ممکن است این پیشنهاد مورد قبول واقع نشود.

مدیر کمیته روابط عمومی و تبلیغات بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان کرد: همچنین برای رفت و آمد بهتر بازدیدکنندگان و مکان‌یابی سریع‌تر آنها، استفاده از خط کشی‌های رنگی (مشخص شدن هر بخش با خط کشی‌های رنگی ویژه همان بخش) در دستور کار قرار دارد؛ اجرای این مهم با توجه به بررسی‌های صورت گرفته تقریباً قطعی شده است.
 
وی با بیان این‌که درب اصلی شهر آفتاب در قسمت شمال شرقی این مجموعه واقع شده است، افزود: کمیته روابط عمومی و تبلیغات نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران کار مسیریابی و جایابی مترو، اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و خودروهای شخصی در نمایشگاه کتاب تهران را انجام داده است. در این راستا، افرادی که از مترو استفاده خواهند کرد، از ضلع جنوب شرقی شهر آفتاب وارد نمایشگاه خواهند شد. همچنین اتوبوس‌ها نیز در بخش غربی نمایشگاه فعالیت خواهند کرد. در بخش شرقی نمایشگاه نیز شاهد فعالیت تاکسی‌ها خواهیم بود و برای خودروهای شخصی نیز دو پارکینگ (یکی نزدیک مرقد مطهر امام خمینی (ره) و دیگری نزدیک دانشگاه شاهد) در نظر گرفته شده است؛ به این ترتیب جمعیت نمایشگاه کتاب تهران در بخش‌های مختلف یکنواخت خواهد بود و شاهد تمرکز جمعیت در بخشی و خلوت بودن بخش دیگر نخواهیم بود.
 
متولی ادامه داد: خودروهای برقی (شاتل) و وَن‌های ویژه بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز در بخش جنوبی شهر آفتاب خدمات‌رسانی خواهند کرد.
 
مدیر کمیته روابط عمومی و تبلیغات بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توضیح داد: اکنون این کمیته مقدمات لازم برای طراحی پوستر این دوره از نمایشگاه را فراهم کرده است و با مشخص شدن شعار نمایشگاه، طراحی آن آغاز خواهد شد. همچنین در نظر داریم برای نخستین‌بار پوستر جداگانه‌ای برای بخش کودک و نوجوان به دلیل اهمیتی که این بخش برخوردار است، طراحی کنیم. پوستر به‌گونه‌ای طراحی خواهد شد که کودکان و نوجوانان به راحتی بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.
 
بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است» از 15 تا 25 اردیبهشت‌ماه در مجموعه شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها