دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۶
کتاب‌های پُرفروش طرح «عیدانه کتاب» معرفی شدند

با وجود سپری شدن 9 روز از طرح «عیدانه کتاب» تعداد کتاب‌های فروخته شده به 66 هزار و 425 نسخه رسیده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب، تاکنون کتاب‌های «T.N.T نیروی عظیم درون انسان» انتشارات نسل نواندیش، «جادوی کار پاره‌وقت» انتشارات ذهن‌آویز، «واجب فراموش‌شده» انتشارات خیزش نو، «سلام بر ابراهیم» انتشارات شهید ابراهیم هادی، «بیشعوری» انتشارات تیسا، «شازده کوچولو» انتشارات نگاه، «چرا باید بسم‌الله بگوییم؟» انتشارات بوستان فدک، «جزء از کل» انتشارات چشمه، «بیا نباش» انتشارات شمشاد و «سمفونی مردگان» انتشارت ققنوس در صدر پُرفروش‌ترین کتاب‌‌ها در طرح «عیدانه کتاب» هستند.

بر اساس آخرین آمار طرح «عیدانه کتاب» کتاب «T.N.T نیروی عظیم درون انسان» تألیف مؤسسه انگیزش موفقیت آمریکا با ترجمه هادی فرجامی که با موضوع روانشناسی موفقیت در قطع رقعی، 104 صفحه، شمارگان 3000 نسخه با بهای 2500 تومان از سوی انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است، رتبه نخست را در فروش این طرح به خود اختصاص داده است.

همچنین کتاب «جادوی کار پاره‌وقت» نوشته جیم رآن (Jim Rohn) با موضوع رشد و پرورش در تجارت بازاررسانی شبکه‌ای و تأثیرات شگفت کار پاره‌وقت در وضعیت مالی و ثروتمند شدن افراد که در قطع رقعی، 76 صفحه، شمارگان 5000 نسخه با بهای 5000 تومان از سوی انتشارت ذهن آویز راهی بازار نشر شده است، در رتبه دوم فروش طرح «عیدانه کتاب» قرار دارد.

کتاب «واجب فراموش شده» که حاوی رهنمودهای امام خامنه‌ای از سال 89 تا 92 است به بیان یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری درحوزه فرهنگ می‌پردازد. این اثر که در قطع رقعی، 88 صفحه، شمارگان 2500 نسخه با بهای 3500 تومان از سوی انتشارات خیزش نو منتشر شده است، جایگاه سوم را در میان پُرفروش‌ها کسب کرده است.

طرح «عیدانه کتاب» از 15 اسفند با ثبت کتابفروشی‌ها برای مشارکت در آستانه نوروز آغاز شده است که تاکنون 262 کتابفروشی دارای فروش هستند.

معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، همزمان با آغاز سال نو تسهیلاتی در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور، به صورت مستقیم به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.

در این طرح برخی کتابفروشی‌ها، کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده در این طرح مطابقت داشته باشند با 20 درصد تخفیف به خریداران می‌فروشند. مؤسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ تخفیف را به کتابفروشان پرداخت خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها