دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۸
«اندوه بلژیک» کلاوس چاپ دومی شد

چاپ دوم رمان «اندوه بلژيك» نوشته هوگو کلاوس با ترجمه سامگیس زندی از سوی نشر آموت راهی بازار کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) چاپ دوم رمان «اندوه بلژیک» در 744 صفحه به قیمت 47 هزار تومان با جلد سخت (گالینگور) به تازگی به کتاب‌فروشی‌ها راه یافته است.
 
در رمان «اندوه بلژیک» لویی، پسری 11 ساله، شخصیت اصلی رمان، خاطراتش را از یک سال پیش از شروع جنگ جهانی دوم تا دو سال پس از پایان جنگ روایت می‌کند. این خاطره نگاری از روزگاری آغاز می‌شود که او در مدرسه شبانه روزی یک صومعه‌ با سرپرستی راهبه‌ها زندگی و تحصیل می‌کند. با بالا گرفتن آتش جنگ، لویی به خانه بر می‌گردد و داستانش را با روایت خاطرات تک تک افراد خانواده پدری و مادری‌اش و ماجراهای همکاری تنگاتنگشان با نازی‌ها ادامه می دهد...
 
«اندوه بل‍ژیک» مشهورترین و برجسته‌ترین اثر هوگو كلاوس در سال 1983 منتشر شد. این رمان بلافاصله بعد از انتشار در ردیف پرفروش‌ ترین رمان‌های آلمان، هلند و بلژیک قرار گرفت و بار دیگر در سال 2008 پس از مرگ هوگو کلاوس به جمع کتاب‌های پرفروش اروپا پیوست. منتقدین ادبی اروپا، رمان اندوه بلژیک را یکی از شاهکارهای ادبی- تاریخی قلمداد کرده‌اند که بی‌تردید در کنار آثار کلاسیک ادبیات داستانی جهان ماندگار خواهد شد. از هوگو کلاوس بارها با جوایز معتبر ادبی بلژیک، فرانسه و هلند تقدیر شده است.
 
هوگو کلاوس (آنتورپ، 2008- بروژ، 1929) شاعر، نمایشنامه‌نویس، نقاش و سرشناس‌ترین نویسنده بلژیک در عرصه بین المللی، در طول زندگی پر بار خود هزاران شعر، ده‌ها نمایشنامه و بیش از 20 رمان نوشته است. این نویسندهٔ‌ بزرگ در آخرین سال‌های زندگی پر‌ثمرش به بیماری آلزایمر مبتلا شد و در سن 78 سالگی درگذشت.
 
ستایش ‌بین‌المللی از رمان «اندوه بلژیک» و نویسنده‌اش همچنان ادامه دارد.
 
روزنامه دي‌تيد (هلند) درباره اين رمان نوشت: اندوه بلژيك يك رمان مهيج است با قلمي خيره‌كننده و طناز. روزنامه لوموند (فرانسه) نوشت: اندوه بلژيك، همه ويژگي‌هاي يك رمان كلاسيک را داراست. روزنامه فيگارو (فرانسه): نوشت: اندوه بلژيک، يک رمان بي‌مانند است كه بايد آن را خواند. روزنامه دي‌مورخن (بلژيک): اندوه بلژيک، يك رمان پرشكوه و جادويي است.
 
از «سامگيس زندي» مترجم رمان، پيش از این ترجمه‌ رمان «تشريفات» (نوشته‌ سيس نوتبوم) و چند اثر ديگر منتشر شده است.
 
چاپ دوم رمان  «اندوه بلژيک» نوشته‌ هوگو كلاوس با ترجمه‌ سامگيس زندی در 744  صفحه و به قیمت 47 هزار تومان توسط نشر آموت منتشرشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها