چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱
«دیوید لینچ» با نوشتن کتاب زندگی‌نامه به شایعات پاسخ می‌دهد

«دیوید لینچ»، کارگردان مطرح سینمای امریکا در واکنش به اظهارنظرهایی درباره زندگی شخصی و حرفه‌ای‌اش در رسانه‌ها تصمیم گرفته است زندگی‌نامه خود را در سال 2017 منتشر کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از «گاردین»، «لینچ»، کارگردان فیلم‌های مطرحی چون «مرد فیل‌نما»، «مخمل آبی» و «جاده‌ مولهالند»، اعلام کرده است که با همکاری «کریستین مک‌کنا» کتاب زندگی‌نامه‌ای را به رشته تحریر درمی‌آورد تا به «یاوه‌های» بازگو شده درباره زندگی و کار خود پایان دهد.
 
این کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس مطرح سینما سوررئالیست، با انتشار بیانیه‌ای درباره کتاب «زندگی و کار در انگلستان» گفته است: «یاوه‌های بسیاری درباره من پخش شده است؛ در کتاب‌ها و سرتاسر اینترنت. می‌خواهم تمامی اطلاعات صحیح در یک‌جا گرد آورم و در این کتاب منتشر کنم.»
 
این موسیقیدان و بازیگر هم‌چنین نوشته است: «بنابراین اگر کسانی خواستند چیزی بدانند، می‌توانند به این کتاب مراجعه کنند.»
 
«لینچ»، کارگردان مستقل‌ترین فیلم‌های سینما در کار نگارش کتاب زندگی‌نامه خود به عنوان دستیار نویسنده با «کریستین مک‌کنا»، روزنامه‌نگار همکاری خواهد داشت.
 
«مک‌کنا» کتاب «زندگی و کار در انگلستان» را بر مبنای مجموعه‌ای از گفت‌وگوها با 90 تن از دوستان «لینچ»، اعضای خانواده و همکاران وی را خواهد نوشت. این روزنامه‌نگار قرار است با در کنار هم قرار دادن این مطالب و اطلاعات، داستانی درباره زندگی حرفه‌ای «لینچ» و اندیشه‌های وی در مواجهه با آن‌ها بنویسد.
 
ساختار دوگانه کتاب قرار است مکاشفه‌ای باشد درباره آن‌چه ناشر آن را «دوران حیات خلاقیتی فوق‌العاده» خوانده است.
 
«لینچ» که دانش‌آموخته هنرهای زیبا است از سال‌های آغازین دهه 1970 به کار فیلم‌سازی پرداخت. این فیلم‌ساز مستقل با فیلم «کله پاک‌کن» به شهرت رسید و «مرد فیل‌نما»ی وی نامزدی 8 جایزه اسکار را از آن خود کرد.
 
کتاب «زندگی و کار در انگلستان» نخستین کتاب «لینچ» نیست و وی در سال 2007 کتاب «گرفتن ماهی بزرگ»، مطالعاتی درباره «مراقبه، خودآگاهی و خلاقیت» نوشته بود که به 26 زبان ترجمه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها