یکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰
کتاب «کیمیای وصال» به چاپ پنجم رسید

چاپ پنجم کتاب «کیمیای وصال» تألیف آیت الله استاد محمد شجاعی از سوی انتشارات سروش وارد بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش، کتاب حاضر متن بازنویسی شده و تحریریافته از دروس تزکیه نفس آیت الله محمّد شجاعی است که در دهه 1360 تا 1370 و نیز در سال‌های 1378 به بعد از رادیو قرآن پخش شده است. او حقایق سلوک را با اتخاذ از آیات و روایات بر طالبان شایسته عرضه می‌کند.

فرازونشیب‌های راه پرمشقّت سلوک را برای مشتاقان به خوبی آشکار می سازد تا در نشیبی گم نشوند و از فرازی سقوط نکنند. دروس ایشان بصیرتی درخور برای سالک این راه پدید می‌آورد تا به بیراهه و کج راه کشیده نشوند.

این کتاب در دو فصل جامع و کامل تدوین شده است که در آن نویسنده با نگاهی باز طریق تزکیه نفس را برای خواننده خود روشن می‌سازد. فصل اول کتاب به بحث حیات نخستین و تفاوت آن با حیات دنیایی می‌پردازد و هر یک از این دو دنیا از دیدگاه قرآن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

در این فصل مباحث دیگری چون تاثیر ایمان و کفر در حیات دنیایی، تفاوت حجاب ظلمانی و نورانی، حقیقت حجاب و محجوب، گسترش توان درک در مراتب بالای حیات، نمونه‌های قرآنی از حیات برتر، تبعیت از دین و انسان کامل شرط حیات برتر و غیره مورد نقد و بررسی قرار گرفته است که انسان را برای رسیدن به یک حیات و زندگی برتر راهنمایی می‌کند.

در فصل دوم کتاب نویسنده مراحل دستیابی به سلوک را برای سالک راه بازگشایی می‌کند تا به استناد آن بتواند از کج رویی ها پرهیز و به سر منزل مقصود دست پیدا کند. این راه که ده منزل دارد به خوبی از سوی نویسنده تعریف شده که عبارتند از منزل یقظه، منزل توبه، منزل انابه، منزل مراقبه، منزل قصد، منزل عزم، منزل اراده، منزل ادب، منزل فقر و منزل انس.

چاپ پنجم کتاب «کیمیای وصال» در 270 صفحه با قیمت 15000 تومان در شمارگان دو هزار و سیصد نسخه از سوی انتشارات سروش منتشر شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها