سه‌شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۵
کتاب «98 قصه ساده برای کودکان» به چاپ چهارم رسید

چاپ چهارم کتاب «98 قصه ساده برای کودکان» اثر ناصف مصطفی عبدالعزیز با ترجمه دکتر احمد خواجه ایم و تصویرگری رضا مکتبی از سوی انتشارات سروش به بازار نشر عرضه شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش، کتاب حاضر شامل مجموعه داستان های کوتاه عربی است که برخی از آنها به صورت قصه و حکایت در لابلای برگ های متون کهن فارسی و عربی پراکنده اند و برخی هم به نوع دیگری روایت شده و جنبه های فرهنگ عامه یافته اند.

در مجموع این کتاب که مخاطبان اصلی آن کودکان و نوجوانان هستند، شامل داستان هایی یکدست و خواندنی است و هر یک از این حکایات نکته ای اخلاقی در خود نهفته دارد که برخاسته از فرهنگ ایرانی ـ اسلامی است و در قالب داستانی دلنشین به نسل های آینده انتقال یافته است.

 موش پرکار، روباه و باغ، تاجر جزیره، سه ماهی، زنجیر، دخترک شیرفروش، سالم و اسبش، درون کیسه، معاملة پرسود، تاجر امانتدار، هدیه، عصای قاضی، شنل قرمزی، سیندرلا، کلاغ تشنه، خیاط پهلوان، دلقک غمگین، طاووس مغرور، درخت مرموز، ملخ و مورچه، کمک به دیگران، شیر و قاطر، کوههای سخنگو، الاغ و گاو و ... عناوین قصه های این کتاب است.

یکی از نکات قابل تأمل کتاب این است که نویسنده سعی کرده با زبانی ساده و قابل فهم و از طریق ادبیات مسائل مختلف عالم هستی را به کودکان نشان داده و با گسترش دید و تخیُِل آنان، قدرت تفکر و سازندگی را در کودکان پرورش دهد.

چاپ چهارم این اثر در 264 صفحه مصور با قیمت 11000 تومان در شمارگان یک هزار نسخه از سوی انتشارات سروش منتشر و در اختیار علاقمندان داستان های کوتاه قرار گرفته است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها