یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۵
فعال شدن ذهن کودکان بالای 7 سال با معماهای کبریتی

انتشارات بهتا پژوهش کتاب «معماهای کبریتی» نوشته سمیه نظری و حیدر سیاحی را برای فعال شدن ذهن کودکان بالای 7 سال و افزایش خلاقیت در آنها منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «معماهای کبریتی» نوشته سمیه نظری و حیدر سیاحی از جمله کتاب‌هایی است که سبب فعال شدن ذهن کودکان بالای 7 سال و افزایش خلاقیت در آنها می‌شود.
 
در حالی‌که در کشورهای پیشرفته، دکمه، سکه، مهره، نخ، زنجیر و حتی خطوط، ابزار بازی‌های فکری و خلاقانه محسوب می‌شوند، در جامعه ما بازی‌های خلاقانه و غنی با اشیاء ارزان قیمت و در دسترس، به‌دست فراموشی سپرده شده‌اند.
 
به همین منظور مجموعه کتاب‌های «معماهای کبریتی» در قطع جیبی و با قابلیت حمل و نقل آسان، تلاش می‌کنند با ابزاری ساده، ارزان و در دسترس یعنی چند عدد چوب کبریت، امکان پرورش قدرت تفکر، حل مساله و خلاقیت کودکان را در خانه، مدرسه، مهمانی و حتی مسافرت، فراهم آوردند.
 
نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب نوشته است: «اگر تعلیم و تربیت صرفا انباشتن دانش به درون مغز کودکان باشد، پس چه معجزه‌ای می‌تواند این انبارهای غیرفعال را به تولیدکننده‌های فعال دانش و ایده تبدیل کند. خلاقیت به عنوان توانایی به وجود آوردن چیزی تازه، به‌وسیله تغییر شکل دادن مواد معین، یکی از پیچیده ترین رفتارهای انسان به شمار می‌آید...»
 
این کتاب دارای 30 معماست که به‌وسیله چند عدد چوب کبریت طراحی می‌شوند. در هر صفحه دو معما وجود دارد که والدین باید با توجه به سوال داده شده، شکل معما را با چوب کبریت بسازند و از کودک بخواهند آن را حل کند.
 
انتشارات بهتا پژوهش، کتاب «معماهای کبریتی» را در قالب 32 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت 20 هزار ریال منتشر کرده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها