جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۰
حسن احمدی مجموعه جدیدش را می‌نویسد

حسن احمدی، نویسنده کودک ونوجوان گفت: در ادامه مجموعه «کودک عجیب» در حال حاضر مشغول نوشتن مجموعه جدیدی از داستانک‌ها با نگاهی متفاوت هستم که هر یک حول یکی از مسائل مختلف اجتماعی‌، فرهنگی، مذهبی و اتفاقات مختلف روزمره می‌گردد.

حسن احمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) از انتشار مجموعه جدیدی برای نوجوانان خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر مشغول نوشتن مجموعه جدیدی از داستانک‌ها هستم که هر یک حول یکی از مسائل مختلف اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و اتفاقات روزمره است. 

وی افزود: این مجموعه را در پی کتابی نوشته ام که چهار سال پیش با عنوان «کودک عجیب» از سوی انتشارات حوا منتشر شد. «کودک عجیب» شامل مجموعه‌ای از داستانک‌ها برای نوجوانان با موضوعات اجتماعی و فرهنگی و غیره بود و در حال حاضر به چاپ چهارم رسیده است. تفاوت مجموعه حاضر با مجموعه قبلی در زاویه و نوع نگاه به مسائل مختلف است.
 
احمدی ادامه داد: «کودک عجیب» دارای نوعی نگاه انتقادی و تلخ به موضوعات مطرح شده در هر داستان بود درحالی‌که در این مجموعه از میزان تلخی و انتقادی بودن نگاه‌ها کاسته شده است.
 
وی اظهار کرد: در یکی از این داستانک‌ها ماجرای مردی روستایی بیان می‌شود که سه روز بعد از روز عاشورا ناگهان مزرعه را رها می‌کند و درحالی که بسیار تشنه است به طرف خانه می‌آید. اما میل به آشامیدن ندارد و بغضی گلویش را گرفته که مانع از حرف زدنش می‌شود و فکر می‌کند به دلیل واقعه کربلا از آسمان قطرات خون می‌بارد و به سمت کوه می‌رود تا در آنجا به راحتی بتواند فریاد بزند...
 
احمدی گفت: علاوه بر این مجموعه داستانی با عنوان «کاغذهای خط خطی» برای نوجوانان نوشته‌ام که شامل چهار داستان تخیلی است و درباره دفاع مقدس است اما سوررئال است و به طور غیرمستقیم به این موضوع می‌پردازد.
 
وی افزود: همچنین مجموعه کتابی از من شامل 13 داستان به زودی از سوی انتشارات سروش منتشر خواهد شد. این کتاب درباره پسر نوجوانی است که بنا بر نظر پزشکان به‌زودی قدرت بینایی خود را از دست می‌هد و پدر و مادرش تصمیم می‌گیرند او را به مسافرت ببرند و جاهایی را که ندیده به او نشان دهند.
 
حسن احمدی داستان نويس، شاعر و كارگردان درسال 1338 در ميانه به‌دنيا آمد. از جمله آثار او می‌توان به رمان «مثل يك بازی»، «باران که می بارید»، «پاييز گرم»، «كودك عجيب»، «افسانه دانی و مانی»، «تك درخت سيب»، «بوی خوش سيب»، «اين تحميل شده‌ها»، «آيينه سرخ»، «به خاطر پرنده‌ها»، «یک پروانه هزار پروانه» و «بزرگ مردان کوچک» اشاره کرد.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها