شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۹
نمایشگاه تألیفات آیت الله مرعشی نجفی در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی

گنجینه ارزشمندی از کتاب‌های چاپی، مربوط به آثار و تألیفات آیت الله سید شهاب الدین مرعشی نجفی در محل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، به نقل از سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، آیت الله سید شهاب الدین مرعشی نجفی رحمةالله علیه در سال 1315ق (1276ش) در نجف به دنیا آمد.

نمایشگاه«کتاب‌های چاپی، مربوط به آثار و تألیفات آیت الله سید شهاب الدین مرعشی نجفی»، از نهم تا پانزدهم آذرماه، صبح و بعد از ظهر، در محل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی، پذیرای عموم علاقه‌مندان به آثار فرهنگی و معنوی است.

پدرش، آیت‌الله سید شمس الدین محمود مرعشی، از فقها و مدرسان علوم اسلامی نجف بود وی پس از یادگیری خواندن و نوشتن، در نوجوانی به کسوت روحانیت در آمد و به فراگیری علوم اسلامی پرداخت.
  
ادبیات عرب، فقه، اصول، حدیث، درایه، رجال و تراجم و... را از اساتیدی همچون آیت‌الله آقا ضیاء عراقی، آیت‌الله شیخ احمد کاشف الغطاء و شماری از مراجع تقلید و مدرسان برجسته حوزه علمیه نجف فرا گرفت.
  
ایشان به دستور حضرت آیت الله شیخ عبد الکریم حائری یزدی در شهر قم ماندگار شد و علوم ادبیات عرب، منطق، اصول و فقه را برای طلاب جوان تدریس ‎نمود و در طول بیش از هفتاد سال تدریس در حوزه علمیه قم، دانشمندان بسیاری نظیرحضرات آیات شهید حسین غفاری، شهید مصطفی خمینی، شهید مرتضی مطهری، شهید دکتر محمد مفتح، شهید دکتر بهشتی، شهید صدوقی، مرحوم طالقانی، امام موسی صدر، سید مرتضی عسکری را تربیت نمود.
 
 شهاب شریعت، برستیغ نور، کرامات مرعشیه، خورشید فقاهت، به همه سفارش می کنم و جامع فضل و فضیلت از کتابهای چاپی این نمایشگاه می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها