شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۵:۲۲
معرفی برترین ناشران حوزه علم در سال 2013

10 ناشر برتر حوزه علوم دنیا در سال 2013 شناخته شدند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) پایگاه اینترنتی «wischenbart» برترین ناشران سال 2013 حوزه علوم را معرفی کرد. در چهار ردیف نخست این جدول «پیرسون»، «رید الزویر»، «تامسون رویترز» و «ولترز کلوور» قرار دارند. چهار ناشری که جایگاه خود را نسبت به سال 2012 حفظ کرده‌اند.

اما انتشارات «راندوم هاوس» که در سال‌های 2012 در جایگاه پنجم قرار داشت، با سقوط سه پله‌ای در سال 2013 در ردیف هشتم جای گرفته و انتشارات «مک گروهیل» نیز مقام هفتمی خود را حفظ کرده است. 

«هاچت لیور» نیز از ناشرانی است که در سال 2013 با سقوط یک پله‌ای در جایگاه ششم جای گرفته است. انتشارات «گروپ پلنت» نیز با دو رتبه نزول نسبت به 2012 در رتبه هشتم این جدول نشست. 

دو رتبه انتهایی این جدول نیز تغییر چندانی نکرده و تنها دو ناشر مطرح جهان یعنی «اسکولاستیک» و «هلتزبرنک» در سال 2013 جای خود را با یکدیگر تعویض کردند. «اسکولاستیک» با یک پله صعود به رتبه نهم رسید و «هلتزبرنک» عنوان دهمین ناشر برتر سال 2013 جهان را از آن خود کرد. 

بنابر اعلام پایگاه اینترنتی «wischenbart» در سال 2012، گردش مالی صنعت نشر جهان افزون بر 114 میلیارد دلار بوده است. 
 
20 کشور نزدیک به 93 میلیارد دلار از کل گردش مالی دنیا را به خود اختصاص داده‌اند. کشور‌هایی مانند ترکیه، چین،‌ هند و ژاپن از جمله‌ کشور‌های آسیایی موفق در حوزه نشر هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها