سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۹
«پسری در تاریکی» به کتابفروشی‌های ایران پا گذاشت

مجموعه داستان‌های تخیلی مروین پیک با عنوان «پسری در تاریکی» با ترجمه ناهید شهبازی‌مقدم منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «مروین پیک» به عنوان یک نقاش و تصویرگر در دهه 30 و 40 میلادی به شهرت رسید و به طراحی پرتره افراد معروف مشغول شد. بعد از موفقیتش در این حوزه، در زمان جنگ جهانی دوم نیز روزنامه‌های مختلفی از او برای طراحی و ثبت صحنه‌های جنگ بهره بردند اما وی به تدریج حوزه فعالیتش را گسترده‌تر کرد.

بعد از دوره ابتدایی فعالیتش، این نویسنده بیشتر به عنوان رمان‌نویس شهرت یافت و «پسری در تاریکی» یکی از معدود داستان‎های کوتاه مروین پیک است؛ اثری که پس از انتشار مورد توجه زیادی قرار گرفت و سه سال بعد از آن بود که مطرح‌ترین رمان این نویسنده با نام «ناله تیتوس» منتشر شد. بعد از موفقیت «ناله تیتوس» مروین پیک به بیماری پارکینسون دچار شد و دیگر نتوانست به طور جدی داستان بنویسد. در سال 2000 میلادی بر اساس داستان «پسری در تاریکی» فیلمی کوتاه ساخته شد و با اقتباس از همین داستان، چندین اجرای تئاتری به نمایش درآمد. 

«سه‌گانه گورمنگاست» یکی دیگر از مطرح‌ترین آثار این نویسنده است که با روایت عجیب و غریبش، مخاطبان خاص خود را دارد و از آن به عنوان یکی از 10 اثر داستانی محبوبی یاد می‌شود که به دلیل شيوه و فضای خاص روايتش، امکان اقتباس سینمایی از آن وجود ندارد اما هنرمندان زیادی در آرزوی به تصویر کشیدن آن هستند. 
 
این نویسنده در سال 1968 و در 57 سالگی از دنیا رفت. از وی بیش از 40 کتاب بر جا مانده‌است که برخی از آن‌ها رمان و داستان و تعدادی هم کتاب‌های مصورند. در سال 2008 میلادی، نام «مروین پیک» در فهرست 50 نویسنده برتر بریتانیایی بعد از سال 1945 قرار گرفت.

مجموعه داستان «پسری در تاریکی» اثر مروین پیک با ترجمه ناهید شهبازی مقدم در 176 صفحه و به بهای هشت هزار و 500 تومان از سوی نشر آموت منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها