دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۷
«چرا نمی‌ذاری بچه‌ات درس بخونه؟» به روایت کتاب

سید‌علی میرصادقی، از انتشار کتاب جدید خود با عنوان «چرا نمی‌ذاری بچه‌ات درس بخونه» همراه با یادداشتی از پوران درخشنده، کارگردان سینما خبر داد.-

سید‌علی میرصادقی، نویسنده و مشاور امور تحصیلی، در گفت‌و گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره کتاب «چرا نمی‌‌ذاری بچه‌ات درس بخونه؟» گفت: این اثر در حقیقت ‌دنبال ارایه روشی است تا والدین بتوانند در نقش یک مشاور تحصیلی، به فرزندانشان کمک کنند. به عبارتی دیگر، این اثر با متنی ساده و روان به خانواده‌ها می‌آموزد برای ترغیب فرزندان به درس خواندن از چه راهکار‌هایی استفاده کنند.

وی، کتابش را حاصل سال‌ها مشاوره با دانش‌آموزان و خانواده‌ها عنوان کرد و افزود: معتقدم،‌ اصلی‌ترین عامل موفقیت فرزندان در دوران تحصیل، پدر و مادر‌ها هستند، بنابراین در تالیف این کتاب بر این نکته تاکید کرده‌ام.

میر‌صادقی،‌ در تشریح محتوای فصل‌های مختلف کتاب، اظهار کرد: «چرا نمی‌‌ذاری بچه‌ات درس بخونه؟» براساس فصل‌های سال، در چهار فصل نوشته شده است. نخستین فصل کتاب با عنوان «بهار» مهم‌ترین بخش کتاب است. در این فصل، سعی شده برخی تفکرات اشتباه پدر و مادرها درباره درس‌ خواندن فرزندانشان، مورد نقد قرار گیرد.

نویسنده کتاب «برنامه‌ریزی با دوربین مداربسته» ادامه داد: در دومین فصل کتاب با عنوان «تابستان» سعی شده با تمرکز بر اهمیت مقوله امتحانات، به مهم‌ترین وظایف خانواده‌ها در این روز‌ها پرداخته شود. در فصل سوم که «پاییز» نام دارد، با انعکاس جدیدترین نظریه‌های روانشناسی، به مبحث استرس به‌عنوان بزرگترین دغدغه خانواده‌ها اشاره شده است.

میرصادقی، «زمستان» را جذاب‌ترین فصل کتابش دانست و افزود:  مخاطبان اصلی فصل پایانی کتاب، خانواده‌هایی هستند که تلاش دارند ماهی‌گیری را به فرزندانشان بیاموزند. معتقدم، در این فصل خانواده‌ها در قالب یک نظریه روانشناسی جدید، با راز تربیت بچه‌های خودکار، آشنا ‌می‌شوند.

نخستین چاپ کتاب «چرا نمی‌‌ذاری بچه‌ات درس بخونه؟» باشمارگان سه هزار نسخه در 300 صفحه،‌ به بهای 15 هزار تومان به همت انتشارات بارسا به بازار نشر عرضه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها