جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۶
«آقای پروست» بار دیگر به کتابفروشی‌های ایران آمد

چاپ دوم کتاب «آقای پروست» اثر سلست آلباره با ترجمه شهرزاد ماکویی و مینو حسینی منتشر شد. این کتاب به هشت سال آخر زندگی پروست، نویسنده شهیر فرانسوی و خاطراتی از وی که خدمتکار خانه‌اش روایت کرده، اختصاص دارد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این کتاب خاطرات سلست آلباره، خدمتکار خانه‌ای که پروست در سال‌های پایانی زندگی در آن زندگی می‌کرده، از این نویسنده جمع‌آوری شده و  ژرژ بلومن آن‌ها را بازنویسی کرده است.

در این کتاب جزییاتی از زندگی پروست، عادت‌های خاص او در زمان خلق شاهکارهای ادبی‌اش، غذا خوردن، خوابیدن، حتی وسواس‌های فکری و حرکتی‌ وی و مرگش آورده شده و خواندن کتاب برای علاقه‌مندان به فضای داستانی این نویسنده می‌تواند جذاب باشد.

پروست دهم جولای سال 1871 میلادی متولد شد. وی از کودکی با ضعف جسمانی دست و پنجه نرم کرد و در 51 سالگی درگذشت. پروست آثارش را با سبک خاص خود می‌نوشت، شخصیت‌هایش را تحلیل می‌کرد، از نثری پر از پیچیدگی و تکلف بهره می‌گرفت و از همین رو نوشته‌هایش به مذاق هر کسی خوش نمی‌آمد.

پروست را با رمان «در جست‌وجوی زمان از دست رفته» می‌شناسند. این رمان در هفت جلد نوشته شده که هر کدام از مجلدها نامی مستقل دارند. او نیز مانند بسیاری از نویسندگان مطرح موفق نشد در زمان حیاتش شاهد انتشار تمامی کتاب‌هایش باشد. نگارش رمان «در جست‌وجوی زمان از دست رفته» بین سال‌های 1908 تا 1922 میلادی انجام شد و انتشار آن تا سال 1927 به طول انجامید.

چاپ دوم کتاب «آقای پروست» اثر سلست آلباره با ترجمه شهرزاد ماکویی و مینو حسینی در 488 صفحه به بهای 20 هزار تومان از سوی نشر آگه منتشر شده است. چاپ نخست این کتاب در سال 1389 و به قیمت 9 هزار و 500 تومان راهی کتابفروشی‌ها شده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها