سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۰
مدیریت شهر شاداب

ايبنا - خواندن يك صفحه از‌‌ يك كتاب را مي‌توان چند گونه تعبيركرد؛ چيدن شاخه گلي از يك باغ، چشيدن جرعه‌اي از اكسير دانايي، لحظه‌اي همدلي با اهل دل، استشمام رايحه‌اي ناب، توصيه يك دوست براي دوستي با دوستي مهربان و...

خیابان‌ها و پیاده‌روها در شهر شاداب 

براساس نظریات مطرح در مهندسی ارزش، ارزش یک پیاده‌رو به پیاده‌روی یک عابر؛ و ارزش یک خیابان به رفت و آمد وسایل نقلیه است. اگر چنین اتفاقاتی در پیاده‌رو و خیابان رخ ندهد، در حقیقت به معنای آن است که از ارزش واقعی آن‌ها استفاده نشده است.
در کشورمان بعضاً شاهد صحنه‌هایی از این دست هستیم که صاحب خانه‌ای در حال تعمیر، مصالح و نخاله‌های ساختمانی منزل خود را در پیاده‌رو و حتی خیابان می‌ریزد و مانع از تردد پیاده‌ها می‌شود و در حقیقت برای عبور پیاده‌رو اخلال ایجاد می‌کند.
این در حالی است که براساس ضوابط و مقررات شهرسازی، انباشتن مصالح و ضایعات حاصل از تخریب در پیاده‌رو و دیگر معابر و فضاهای عمومی بدون کسب مجوز ممنوع است و در نبود فضای کافی، باید هر روز مواد جدا شده با هماهنگی شهرداری به مکانی مجاز منتقل شوند و مالکان صرفاً مجاز به استفاده از یک سوم عرض گذر پیاده‌رو هستند.
بعضاً در مواردی مشاهده شده است که موتورسواران و صاحبان وسایل نقلیه، تمام یا قسمتی از وسیله نقلیه را به دلایل مبهم و نامعلوم در پیاده‌رو می‌گذراند و به نوعی به حقوق شهروندی پیاده‌روها تجاوز می‌نمایند.

صفحه 153/ مدیریت شهر شاداب/ دکتر حسین خنیفر، حامد بردبار و فریبا فروغی قمی/ انتشارات سارگل/ چاپ اول/ سال 1392/ 272 صفحه/ 15000 تومان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها