شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۵
مجموعه شعر «راس و دروغش گردن مردم» در بوته نقد

مجموعه غزل‌های ناصر ندیمی با عنوان «راس و دروغش گردن مردم» فردا، دهم شهریور، در سرای اهل قلم نقد می‌شود. هادی خوانساری، عباس کریم و ‌محمد آسیابانی در این جلسه حضور خواهند داشت.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشست نقد و بررسی مجموعه شعر «راس و دروغش گردن مردم» سروده ناصر ندیمی، عصر فردا، دهم شهریور، با حضور هادی خوانساری، عباس کریمی، ‌محمد آسیابانی و شاعر این مجموعه برگزار می‌شود.

«راس و دروغش گردن مردم» عنوان دومین دفتر شعر ندیمی است که در 92 صفحه از سوی نشر بوتیمار منتشر شد. این دفتر در برگیرنده 43 قطعه غزل بدون عنوان است، البته تمامی این غزل‌ها با ذکر تاریخ سرایش در کتاب گنجانده شده‌اند. شعر در سرایش این غزل‌ها از زبان و واژگانی ساده بهره گرفته است.

ندیمی پیش از این در گفت‌وگو با «ایبنا» درباره این مجموعه گفته بود: «غزل‌هایم تا حدودی به فضای نقد و به‌ویژه نقد اجتماعی نیز وارد شده‌اند، البته سعی نکرده‌ام انتقادهای شدیدی را در این شعرها مطرح کنم، اما در لابه‌لای عاشقانه‌هایم نقدهایی به برخی از مشکلات جامعه داشته‌ام؛ چراکه من به عنوان شاعر عضوی از این جامعه و درگیر تمامی مشکلات و مسایل آن هستم.»

وی این اشعار را بین سال‌های 1380 تا 1389 با موضوعات عاطفی و اجتماعی سروده است.

ناصر ندیمی متولد 1357 در آبادان و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی دریانوردی است. نخستین دفتر شعر وی با عنوان «غروب این حوالی...» در سال 1379 منتشر شده بود.

مجموعه شعر «راس و دروغش گردن مردم» در 92 صفحه، با شمارگان هزار نسخه و به بهای دو هزار و 950 تومان، از سوی نشر امرود منتشر شده است.

نشست نقد و بررسی مجموعه شعر «راس و دروغش گردن مردم» از ساعت 17 به مدت دو ساعت در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

سرای اهل قلم در خیابان انقلاب، ابتدای خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر شماره دو واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها