شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۴
مقررات دست‌وپاگیر تا حد امکان کاهش می‌یابد

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که سیاست‌ها و اولویت‌های دولت تدبیر و امید با سیاست‌های دولت گذشته متفاوت خواهد بود، گفت: مقررات دست‌وپاگیر را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا حد امکان کاهش خواهم داد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، جنتی شنبه (26 مرداد) با حضور در ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این وزارتخانه را از سیدمحمد حسینی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل گرفت. 

جنتی در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگاران گفت: کارها با توجه به سیاست‌ها و اولویت‌های دولت تدبیر و امید مشخص شده است. به‌یقین این سیاست‌ها با دولت گذشته متفاوت خواهد بود و به‌تدریج آن‌ها را در مسایل مختلف بیان می‌کنیم. 

وی افزود: شناخت مسایل، مشکلات و چالش‌هایی که این وزارتخانه پیش رو دارد در وهله نخست قرار می‌گیرد، پس از آن نیز برای حل آن‌ها تدابیری را اندیشیده و مسایل را برطرف خواهیم کرد. 

سیدمحمد حسینی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز که به استقبال وزیر جدید آمده بود، گفت: مسوولیت در وزارت ارشاد خطیر و سنگین بود و خداوند را شاکریم که این توفیق را یافتیم که خدماتی ارایه دهیم و اکنون بار این مسوولیت از دوش من برداشته شد. 

وی افزود: احساس راحتی و سبک‌بالی می‌کنم و امیدوارم آقای جنتی بتواند بیش از گذشته فعالیت‌ها را پیش ببرد؛ دوستان نیز تمامی همکاری‌های لازم را انجام خواهند داد و من در خدمت ایشان هستم؛ به‌طور قطع کار اصلی من دانشگاه است و به راه اصلی خود ادامه خواهم داد، البته این بدان معنا نیست که از کارهای فرهنگی و هنری کناره‌گیری خواهم کرد. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: دکترسیدمحمد حسینی از شخصیت‌های فرهیخته کشور است و از دو دهه گذشته با او همکاری داشته و از نزدیک با وی در ارتباط بوده‌ام و همچنان از نظرات و دیدگاه‌های وی استفاده خواهم کرد. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره معاونان خود گفت: تاکنون تصمیم‌گیری نهایی را برای معاونان انجام نداده‌ام و در روزهای آینده آن‌ها را معرفی خواهم کرد. 

وی افزود: اولویت‌های کاری را باید یک به یک بیان کنیم. قبل از هر چیز باید مقداری آشنایی با شرایط داشته باشیم، با توجه به این‌که سال‌ها از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دور بوده‌ام کارها به ترتیب و با توجه به سیاست‌ها و با اولویت‌های دولت تدبیر و امید مشخص شده و اعلام خواهد شد؛ به‌یقین سیاست‌ها با دولت گذشته متفاوت خواهد بود و به تدریج آن‌ها را در مسایل هنری و سینمایی و نیز سایر فعالیت‌ها بیان می‌کنیم. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سعی بر این است بتوانیم از اجرای برخی مقررات دست‌وپاگیر جلوگیری کرده و آن‌ها را به حداقل برسانیم؛ افراد قابل ممیزی نیستند. 

قرار است تا لحظاتی دیگر نشست شورای معاونین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع معارفه اعضا با حضور علی جنتی، وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و سیدمحمد حسینی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن کنفرانس این وزارتخانه برگزار شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط