سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۱
6 کتاب ایرانی در فهرست کتابخانه مونیخ جای گرفت

کتاب «ننه یخی، پسر و تابستان» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پنج اثر دیگر ایرانی به فهرست مجموعه کلاغ سپید کتابخانه بین‌المللی مونیخ در سال 2013 راه پیدا کرد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، راه یافتن این اثر نوشته‌ حمیدرضا نجفی به این فهرست، نخستین موفقیت بین‌المللی مجموعه رمان‌های نوجوان امروز به شمار می‌رود؛ مجموعه‌ای که آثارش تاکنون به موفقیت‌های داخلی زیادی طی سه سال گذشته دست یافته است. 

کتابخانه مونیخ امسال علاوه بر این کتاب پنج اثر دیگر از ناشران ایرانی را شامل «شنیدار پندار» نوشته فریده خلعت‌بری با تصویرگری علی بوذری از نشر شباویز، «دوست مظلوم من» نوشته فریبا کلهر به تصویرگری نوشین صفاخو از نشر امیرکبیر، «روبی» اثر حدیث لرزغلامی به تصویرگری رودابه خائف از نشر افق، «نیم من بوق ابن پشم پانزده» نوشته علی شجاعی به تصویرگری علیرضا گلدوزیان از نشر نیستان و «گرگ در قفسه لباس» اثر و تصویرگری شده توسط نیره تقوی از نشر نظر را این فهرست قرار داده است. 

این کتابخانه هر ساله در مجموعه کلاغ سپید(White Ravens) خود، عناوین کتاب‌های انتخاب شده را از کشورهای مختلف که توسط متخصصان ادبیات کودک بررسی شده، منتشر می‌کند. 

کتابخانه بین‌المللی کودکان و نوجوانان مونیخ هر ساله به پژوهشگر‌ان و محققان سایر کشورها بورسیه پژوهشی نیز اعطا می‌کند. 

این کتابخانه یکی از بزرگترین کتابخانه‌های ادبی بین‌المللی کودک و نوجوان در دنیاست که در سال 1949 بنیانگذاری شده است. 

در عین حال، تمامی فعالیت‌های این کتابخانه صرف گردآوری آثار ادبی کشورهای مختلف جهان و برقراری ارتباط هرچه بیشتر بین کودکان و نوجوانان می‌شود و کتاب‌هایی به 130 زبان دنیا در قفسه‌های آن وجود دارد. 

برگزاری نشست‌های تخصصی در زمینه ادبیات کودک و نوجوان، ترجمه کتاب‌های خارجی به زبان آلمانی و سایر زبان­ها، آشناسازی کودکان و نوجوانان با سبک­ها و سنت­های کشورهای مختلف، برپایی جلسه‌هایی برای ترغیب فرهنگ‌های مختلف برای مهم جلوه دادن پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه‌های این مرکز به شمار می‌روند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط