سه‌شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۷
نویسنده «فرار از زمان» امروز متولد شد

مارگارت پترسون هدیکس، خالق کتاب «فرار از زمان» امروز متولد شد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مارگارت پترسون هدیکس، نویسنده مشهور آمریکایی نهم آوریل سال 1964 در واشنگتن چشم به جهان گشود.  پدر هدیکس کشاورز بود و غلات کشت می‌کرد و او در مزرعه پدری متولد شد و دوران کودکی خود را در آن‌جا گذراند.

پس از گذراندن دوران کودکی و نوجوانی وارد دانشگاه میامی شد و در رشته خبرنگاری و داستان‌نویسی تحصیل کرد. او در روزنامه‌های «وین فورت» و «ایندیانا» به عنوان خبرنگار و دبیر فعالیت کرد. 

هدیکس از سال 1995 فعالیت خود در زمینه نویسندگی برای کودکان و نوجوانان را آغاز کرد و نخستین اثر او با عنوان «فرار از زمان» منتشر شد. این کتاب هدیکس در سال 1380 به فارسی ترجمه و منتشر شد. بر اساس این کتاب هدیکس فیلمی نیز به نام  «سایمون و اسکوتر» ساخته شد.

این نویسنده پس از استقبال از کتابش،‌ در کنار اشتغال در روزنامه‌های مختلف، به نوشتن ادامه داد و تاکنون 32 اثر از او منتشر شده که بیش از نیمی از آن‌ها برای نوجوانان بوده است. 

شهرت هدیکس به خاطر مجموعه «فقدان» و «سایه بچه‌ها» است.

او هم اکنون در ایالت اوهایو، در شهر کولومبوس به همراه شوهر خود زندگی می‌‌کند.

از آثار او می‌توان به «هویت دوگانه»، «در مقابل دشمن»، «فرستاده» و «فرار از خاطرات» اشاره کرد. تاکنون دو اثر از این نویسنده با عنوان‌های «فرار از زمان» و «گذرگاه آهنین» به فارسی ترجمه شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط