سه‌شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۶
ناشران جهان، کتاب‌های کانون را در فرانکفورت پسندیدند

کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به ویژه کتاب‌های تصویری کودک و نوجوان همچون مجموعه‌های «مرغک»، «مولانا» و «مرز پرگهر» مورد توجه بازدیدکنندگان شصت و چهارمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت قرار گرفتند.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایشگاه کتاب فرانکفورت آلمان یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های کتاب جهان است که از سه‌شنبه 18 مهرماه سال جاری طی مراسمی به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و از چهارشنبه درهایش به روی ناشران و متخصصان حرفه‌ای صنعت نشر گشوده شد.
 
غرفه کانون نیز در میان 15 ناشر ایرانی شرکت کننده در این نمایشگاه از ساعات شروع نمایشگاه مورد استقبال علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی قرار گرفت و با هماهنگی‌های قبلی انجام شده توسط روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون مذاکراتی در حوزه‌ فروش حق مولف (کپی رایت) کتاب‌های کانون با ناشران غیرایرانی صورت گرفت.
 
در این زمینه ناشرانی از کشورهای آلمان، ایتالیا، انگلیس، فرانسه، کره، ترکیه، فیلیپین، کانادا و هند  طرف مذاکرات کانون قرار گرفتند.
 
همچنین یک شرکت ایتالیایی که در زمینه تولید برنامه‌های الکترونیکی قابل استفاده روی موبایل (app) فعالیت می‌کند از کتاب‌های کودک تصویری کانون بسیار استقبال کرده و قرار شد مذاکرات خود را در این زمینه پس از زمان نمایشگاه دنبال کند. 

علیرضا شیخ عطار سفیر ایران در آلمان نیز طی بازدیدی از غرفه کانون میزان استقبال از کتاب‌های کانون را قابل توجه ارزیابی و عنوان کرد که دیگر ناشران ایرانی باید نگاه خود را به این‌گونه نمایشگاه‌های تخصصی تغییر داده و با نگاهی حرفه‌ای از این فرصت برای ارتباط گرفتن با ناشران دیگر و فروش حق مولف کتاب‌هایشان نهایت بهره را ببرند. 

همچنین به درخواست بخش فارسی کتابخانه جوانان مونیخ، که انتشار کاتالوگ «white ravens» را بر عهده دارند، یک نسخه از تمامی کتاب‌های عرضه شده کانون در نمایشگاه فرانکفورت به این کتابخانه اهدا شد. 

شصت و چهارمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت روز 23 مهر به کار خود پایان داد. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران در این نمایشگاه 150 عنوان از تازه‌ترین کتاب‌هایش را شرکت داده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها