دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۰
ژن اسميت درگذشت

ژن اسمیت که زندگی روسای جمهور، نخست وزیران و ژنرال‌های ارتش را در مجموعه‌ای از زندگینامه‌ها ثبت کرده بود، در 83 سالگی درگذشت.-

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از سايت نيويورك تايمز، دختر وي جسيكا اسميت، درباره مرگ پدرش گفت پدرم مبتلا به بيماري سرطان استخوان بود و در نهايت اين سرطان بود كه بر پدرم چيره شد. 

اسميت در طول فعاليت خود در ادبيات كشورش توانست 19 كتاب منتشر کند كه از معروف‌ترين اين كتاب‌ها مي توان به «روياي خرد شده: هربرت هوور و ركورد بزرگ» كه سال 1970 نوشته شد، اشاره كرد. وي در اين كتاب به نوشتن درباره هوور مي پردازد و او را به عنوان يك ریيس جمهور دلسوز و راستگو ترسيم مي‌كند كه به دام قدرت افتاده است. 

کتاب دیگر او که پرفروش شد کتاب «وقتی تسلی بخشی متوقف می شود: سال‌های آخر وودرو ویلسون» است. او در این کتاب وقایع منجر به مرگ الن آکسون ویلسون همسر نخست رییس جمهور کشورش ویلسون را در سال 1914 تصویر کرده است. این کتاب 15 هفته در فهرست پرفروش‌های مجله تایمز قرار داشت. 

از ديگر كتاب‌هاي او مي‌توان به «جنايت و خلاف بزرگ: استيضاح و محاكمه اندرو جانسون» كه سال 1977 نوشته شد، كتاب «لي و گرانت: یک بيوگرافي دوگانه» كه سال 1984 نوشته و كتاب «تا آخرين صداي شيپور: زندگي نظامی جان جي. پرشينگ» كه در سال 1998 نوشته شد، اشاره كرد. این كتاب آخر درباره فرمانده اعزامي ارتش آمريكا در جنگ جهاني اول است. 

اسميت آخرين كتاب خود را با نام «رزمندگان سوار: از اسكندر بزرگ و كرامول تا استوارت، شريدان و كاستر» در سال 2009 به چاپ رسانيد كه موضوع اين كتاب در رابطه با سوار نظام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها