سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۰
نخستین کتاب فرحناز علیزاده منتشر می‌شود

«آقای قاضی چه حکمی می‌دهید؟»، نخستین مجموعه داستان فرحناز علیزاده است که تا یک ماه آینده منتشر می‌شود. علیزاده که پیش‌تر در نقد ادبی فعالیت داشته این کتاب را دربرگیرنده تجربه‌های متفاوت داستان‌نویسی‌اش در فرم و محتوا می‌داند.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، علیزاده درباره این مجموعه که به زودی از سوی نشر «گل آذین» راهی بازار کتاب می‌شود،‌ توضیح داد: محور همه داستان‌های این کتاب تنوعی خاص یافته‌اند و از حیث ژانر و مضمون کاملا با یکدیگر متفاوتند.

این منتقد ادبی با بیان این‌که نویسنده باید عرصه‌های گوناگون را تجربه کند،‌ گفت: معتقدم که نویسنده باید بتواند در همه ژانرها بنویسد و خود را به یک قالب و فرم خاص محدود نکند؛ از این رو در میان داستان‌های این کتاب از داستان‌های رئال تا شگفت و حتی وهمی نیز دیده می‌شوند. 

داستان «فیش‌های پایان‌نامه» این کتاب جایزه هفت اقلیم  و رتبه دوم جایزه ادبی ایران را به خود اختصاص داده و داستان کوتاه «درخت توت حیاط» این کتاب نیز پیش‌تر برگزیده جشنواره ادبی «لیراو» شده است.

علیزاده در ادامه گفت: قصد نداشتم داستان‌های برگزیده را در این اثر بگنجانم، ولی به دلیل طولانی شدن روند انتشار، قبل از این‌که کتاب چاپ شود این داستان‌ها جایزه گرفتند.

«شاید، احتمالا، حتما»، «آقای قاضی چه حکمی می‌دهید؟» و «قندیل‌های بی‌رنگ» نام چند داستان‌ دیگر این کتابند. «آقای قاضی چه حکمی می‌دهید؟» 12 داستان کوتاه دارد.

علیزاده منتقد ادبی است و با برخی نشریات و روزنامه‌ها در زمینه انتشار مقاله و نقد کتاب همکاری دارد. وی تاکنون داوری چند جشنواره ادبی را نیز بر عهده داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها