شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۹
تجليل از برگزيدگان دومين جشنواره علامه حلی استان اصفهان

عضو شورای سیاستگذاری جشنواره علامه حلی استان اصفهان با اشاره به ارزيابي 708 اثر مكتوب از طلاب خواهر در این جشنواره گفت: هشتم دي ماه در اختتاميه اين جشنواره از 12 اثر برتر و 10 اثر شايسته تقدير، قدرداني و آثار برگزيده، كتاب خواهند شد.-

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از روابط عمومي حوزه علميه خواهران، مجتبی حمیدی گفت: دومین جشنواره علامه حلی در استان اصفهان پنجشنبه، هشتم دی‌ماه، در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: از مجموع آثار ارايه شده طلاب خواهر به این جشنواره، 184 اثر در قالب مقاله و 520 اثر، تحقیقات پایانی طلاب خواهر در مقطع سطح دو و سه‌اند.

عضو شورای سیاستگذاری جشنواره علامه حلی استان اصفهان افزود: چهار طلبه نویسنده خواهر در این جشنواره با چهار جلد کتاب که یکی از آنها ترجمه و سه جلد تالیفی‌اند، حضور دارند.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را تشویق طلاب در زمینه‌های پژوهشی و نهادینه ‌کردن ضرورت تحقیق و پژوهش در ميان طلاب عنوان و اظهار كرد: این جشنواره در سه بخش متفاوت به ارزیابی آثار خواهد پرداخت. ارزیابی در بخش کتاب در قالب ترجمه، تصحیح و تالیف به صورت جداگانه انجام می‌شود. پایان‌نامه‌ها و مقالات طلاب نيز در مقاطع سطح دو و سه به صورت مجزا ارزیابی می‌شوند. 

حميدي درباره نحوه ارزیابی آثار گفت: در مرحله نخست که 50 نمره به آن اختصاص داده شده است، پس از ارزیابی اجمالی، آثار با کسب 50 نمره به مرحله تفصیلی راه می‌یابند. در ارزیابی تفصیلی نيز هر اثر در هر رشته به متخصصان همان رشته واگذار می‌شود. همچنين با هدف دفاع از حقوق نویسندگان، پس از ارزیابی نخست در مرحله تفصیلی، اثر توسط یک متخصص دیگر در همان رشته بازبینی می‌شود و در پايان، میانگین دو نمره مرحله تفصیلی به عنوان امتیاز اصلی اعلام می‌شود. 

وی عنوان كرد: جشنواره علامه حلی در 10 رشته عمومی تفسیر و علوم قرآنی، علوم حدیث و درایه، کلام، اخلاق و تربیت، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و منطق، اصول فقه، تاریخ اسلام و تشیع، ادبیات و علوم انسانی مرتبط با حوزه دین برگزار می‌شود. در بخش ویژه نیز آثار ارايه شده در سه زمینه جریان‌شناسی انحرافات در مهدویت و عرفان‌های نوظهور، جهاد اقتصادی و اخلاق معیشت و مطالعات زنان ارزیابی می‌شوند.

به گفته حميدي، از میان آثار دریافتی طلاب خواهر، 54 اثر به مرحله ارزیابی تفصیلی راه پیدا کردند و از این تعداد 32 اثر در هشت رشته برای مرحله دوم ارزیابی تفصیلی ارايه شده‌اند كه در نهايت، 12 اثر حائز رتبه نخست تا سوم و 10 اثر شایسته قدرداني شناخته شدند. 

جشنواره علامه حلی علاوه بر مرحله سراسری، در استان‌های تهران و اصفهان به صورت استانی نیز برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط