دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۳

کتاب تازه «هلموت اشمیت» صدراعظم سابق آلمان با عنوان «مذهب در مسئولیت» این هفته با استقبال علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی در آلمان روبه‌رو شده است.\

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اشپیگل ، این کتاب این هفته با پنج خانه صعود به مکان سوم آمده است. هلموت اشمیت برای آلمانی‌ها نه تنها یک دولتمرد باهوش است، بلکه به عنوان یک مرجع اخلاقی از اعتماد بالای مردم برخوردار است. او بیش از هر سیاستمدار برجسته دیگری در مورد مسايل اخلاقی - مذهبی اظهار نظر می‌کند. در این کتاب مهمترین صحبت های اشمیت در زمینه این موضوع گردآوری شده است. 

بخش اعظم مطالب موجود در این کتاب تا پیش از این منتشر نشده بود و این مطالب از طریق مبحثی نهایی تکمیل شده‌اند که در آن اشمیت موضع سیاسی مذهبی خود را به طور مفصل توضیح داده و به خصوص احترام و شکیبایی بیشتر میان ادیان جهان را خواسته است. او بیش از همه به سه دين بزرگ اسلام، مسیحیت و یهود پرداخته و ستیز جهانی ادیان با یکدیگر در سطح جهان را خطرناک توصیف کرده است.

هلموت اشمیت در 23 دسامبر 1918 در هامبورگ متولد شد. او در سال 1946 وارد حزب سوسیال دمکرات شد. از سال 1969 تا 1974 وزیر دفاع ، اقتصاد و امور مالی بود و از سال 1974 تا 1982 صدراعظم بود. او از سال 1983 در نشریه «سایت» به عنوان همکار ناشر مشغول کار شد. نشریه فایننشال تایمز هلموت اشمیت را در سال 1975 به عنوان مرد سال معرفی کرد. هلموت اشمیت به هنر و موسیقی کلاسیک علاقه بسیاری دارد و اکنون همراه همسرش لوکی در هامبورگ زندگی می‌کند. 

در هفته ای که گذشت کتاب های «التیماتوم راهنما برای همه» و «شوق زندگی» در مکان‌های اول و دوم جای داشتند و مکان های چهارم تا دهم به ترتیب در اختیار کتاب‌های «باد اسپنسر»، «پیر شدن برای ترسوها نیست»، «زندگی کردن با زنده شدن»، «یک تابستان مهاجر آلمانی» ، «آلمان خود را از میان می‌برد»، «سربازها» و «در میانه زندگی» بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها