گروه «ران هاوارد» سرانجام كار ساخت رمان «برج تاريك» استفن كينك را در قالب يك مجموعه تلويزيوني شروع مي‌كند.
تكليف برج تاريك استفن كينگ روشن شد
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از رويترز، تيم تهيه كننده فيلم «يك ذهن زيبا» يعني ران هاوارد، برايان گريزر و آكيوا گلدمن اثر خيالي و بسيار پرطرفدار استفن كينگ را به اثري سينمايي بدل مي‌كنند. 

اين سه با اين اثر را با اقتباسي كه گلدمن از اين اثر به عمل مي‌آورد، در قالب يك فيلم به كارگرداني ران هاوارد به تصوير مي‌كشند و مجموعه تلويزيوني آن را نيز تهيه مي‌كند. 

این پروژه كه در استودیو یونیورسال تهیه می‌شود، دربرگيرنده سه فیلم سینمایی و یک مجموعه تلویزیونی است كه برمبناي کتاب‌های مصور و هفت رمان ترسناک و معمایی «برج تاریک» ساخته می‌شوند. 

از آنجا كه تهيه كننده اين اثر ديمون ليندلاف و كارتون كيوز، همان تهيه‌كننده سريال «لاست» هستند، اين گروه منتظربودند تا اين سريال به اتمام برسد و بعد دست به كار ساخت اين اثر شوند.

از اين ميان ران هاوارد کارگردانی فیلم سينمايي اول و فصل اول سریال را برعهده دارد. 

مجموعه «برج تاریک» داستان هفت‌تیرکشی به نام رولند است كه پس از وقوع آخرالزمان در سرزمین‌های متروک به دنبال یافتن برج تاریک است. اما منزلگاه‌‌های او در این سفر، يادآور زندگي در دنياي معاصر است. اين مجموعه در قالب 7 كتاب با عنوان «هفت‌تیرکش»، «نقاشی درخت»، «سرزمین‌های هرز»، «جادوگر و شیشه»، «گرگ‌های کالا»، «آواز سوزانا» و «برج تاریک» منتشر شده است.

قرار است پس از نمايش هر فيلم سینمایی يك فصل از مجموعه تلويزيوني پخش شود. 

تاكنون بيش از 50 اثر سينمايي برمبناي رمان‌هاي دلهره‌آور استفن كينگ ساخته شده كه درخشش، مه، رهايي از شائوشنگ و دالان سبز از آن جمله‌اند.

کد مطلب : ۸۰۸۵۰
https://www.ibna.ir/vdcawana.49nwm15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401