کتابخانه شماره 2 (ایرانشناسی و اسلام شناسی) مجلس شورای اسلامی از ارایه کتابIran at war:1500-1988 (ایران در جنگ: ۱۹۸۸-۱۵۰۰) در این کتابخانه خبر داده است.-
ارایه کتاب «ایران در جنگ: ۱۹۸۸-۱۵۰۰» در کتابخانه مجلس
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، کتاب Iran at war:1500-1988 (ایران در جنگ: ۱۹۸۸-۱۵۰۰) نوشته کاوه فرخ به بررسی جنگ‌های ایران در دوره صفویان، نادرشاه افشار، زندیه، قاجاریان، پهلوی و جنگ ایران و عراق پرداخته است.

نویسنده کتاب تاریخ‌دان بخش مطالعات استمراری دانشگاه بریتیش کلمبیا، عضو انجمن جهانی مطالعات بین‌المللی وابسته به دانشگاه استنفورد، مشاور در مطالعات ایرانی در انجمن مطالعات یونانی-ایرانی و عضو انجمن حفظ خلیج فارس است.

کتاب «ایران در جنگ: ۱۹۸۸-۱۵۰۰» به جنگ‌هایی در تاریخ مدرن ایران که بین سال های ۱۵۰۰ تا ۱۹۸۸ رخ داده‌اند، می‌پردازد. 

کتاب از دوره صفویه شروع می‌شود و وضعیت سیاسی و نظامی ایران را از آن زمان بررسی می‌کند. تحلیل‌های نویسنده از انقلاب اسلامی و جنگ ایران و عراق، اطلاعاتی در مورد پیشینه نظامی ایران در اختیار می‌گذارد.

فرخ با تحلیل جنگ‌های رخ داده در این مدت نشان می‌دهد که چگونه ایران از همه طرف (شرق، غرب، جنوب) و در دوره‌های مختلفی مورد هجوم همسایگانش قرار گرفته است. 

بخش پایانی کتاب به جنگ ایران و عراق می‌پردازد و با گزارش ماه به ماه و حتی روزانه از جنگ، جزییاتی را شرح می‌دهد. 

کتاب Iran at war:1500-1988 در 480 صفحه، دارای نمایه و به زبان انگلیسی توسط انتشارات Osprey Publishing در سال 2011 چاپ و نشر یافته و هم اکنون با شماره ثبت 72118 و رده DS273.3. F368I7 2011 در کتابخانه شماره 2 ایرانشناسی و اسلام‌شناسی موجود است.
کد مطلب : ۱۳۸۰۴۲
https://www.ibna.ir/vdcfjcdy0w6dmxa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده هفته دفاع مقدس 1402