چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۲
برگزاری جشنواره ثبت خاطرات مردم از امام جمعه تبریز

آذربایجان شرقی- معاون شهردار تبریز گفت: خاطرات و یادگارهای شهروندان از سال‌های حضور امام جمعه فقید تبریز، در قالب‌های هنری و فرهنگی ماندگار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در تبریز، امیر نصیربیگی بیان کرد: در پی شهادت آیت‌الله سید محمد علی آل‌هاشم نماینده فقید ولی فقیه در آذربایجان شرقی و سومین شهید محراب، رویداد «سید شریف، مردمدار شهید» در قالب فراخوان تولیدات رسانه‌ای، عکس، کلیپ، دل‌نوشته، خاطره، داستان، نقاشی، خوشنویسی، فیلم، سرود، پوستر و تصویرسازی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز اظهار کرد: علاقمندان از سراسر استان می‌توانند آثار موضوعی خود مرتبط با سومین شهید محراب و شهید راه خدمت استان، شهید آیت‌الله سید محمدعلی آل‌هاشم را در قالبهای اعلام شده در راستای ماندگاری خاطرات و یادگارهای ایشان، به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.

وی افزود: با توجه به سیره رفتاری شهید آیت الله آل‌هاشم و تاکید بر حضور و مشارکت مردم در تمامی موضوعات مرتبط با جریان زندگی و مفاهیم والای اخلاقی، عموم علاقمندان و مردم عزیز می توانند آثار مرتبط را از طریق تارنمای سید شریف به دبیرخانه این رویداد فرهنگی هنری ارسال کنند.

به گفته معاون فرهنگی شهردار، عموم علاقمندان تا اربعین شهید راه خدمت، آیت‌الله سید محمدعلی آل‌هاشم فرصت دارند خاطرات و یادگارهای خود از این شهید جاویدنام و جریان ساز را به دبیرخانه رویداد ارسال کنند و گامی در جهت حفظ خاطرات حضور امام جمعه محبوب تبریز بردارند.

نصیربیگی، هدف از برگزاری رویداد را گرامیداشت یاد و خاطره پدر معنوی استان و قدردانی از مجاهدت‌های ایشان در مسیر توسعه و آبادانی تبریز و آذربایجان و ادای دین و احترام به مقام شامخ و مردمی شهید آیت الله سید محمد علی آل هاشم عنوان کرد.

وی با قدردانی از مردم قدرشناس تبریز و استان در ادای احترام به وی اضافه کرد: همزمان با اربعین شهادت شهید آل هاشم، از آثار برگزیده این رویداد تجلیل، کتاب آثار برگزیده رونمایی و نمایشگاهی از آثار منتخب برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور مردمی، آیت‌الله سید محمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه محبوب تبریز، مالک رحمتی، استاندار جهادی و حسین امیرعبداللهیان وزیر سختکوش خارجه و همراهان ایشان در وی از آیین افتتاح سد قیزقلعه‌سی کلیبر دچار حادثه شده و به فیض شهادت نائل آمدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط