دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۶
۴ نشست علمی با موضوع تبیین آرمانشهر صدرایی

سلسله نشست‌های آرمانشهر صدرایی به همت رسانه «فکرت» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سلسله نشست‌های آرمانشهر صدرایی به همت رسانه فکرت برگزار می‌شود. «آرمانشهر ملاصدرا» عنوان پرونده ویژه خردادماه رسانه «فکرت» است که در قالب ۴ نشست علمی و اندیشه‌ای به صورت حضوری و مجازی، اساتید شاخص علوم انسانی و اسلامی به تبیین مؤلفه‌های آرمانشهر صدرایی از منظرهای گوناگون و ناظر به نیازها و اقتضائات امروز جامعه می‌پردازند.
در همین راستا در نشست «روایت فردا»، حجت‌الاسلام مهدی عبداللهی، دانشیار موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه به بررسی «آرمانشهر صدرایی؛ مبانی، چیستی و ارکان آن» می‌پردازد.
این نشست علمی ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۷ خردادماه در مؤسسه فکرت واقع در خیابان بسیج قم، بعد از خیابان تراب نجف‌زاده، پلاک ۲۴۵ برگزار می‌شود.

روز سه شنبه هشتم خردادماه از ساعت ۱۳ شریف لکزایی، دانشیار گروه فلسفه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به صورت زنده در بستر فضای مجازی به تبیین موضوع «امکان‌سنجی حکمت متعالیه برای ساخت آینده» با عنوان «صدرای زمانه» می‌پردازد.


با همکاری مرکز «سها» در اصفهان، پنج شنبه دهم خردادماه هم از ساعت ۱۰، نشست «بررسی شخصیت تاریخی صدرالمتألهین» با عنوان «نهایی ترین انسان» با حضور استاد اصغر طاهرزاده، برگزار می‌شود.
در ادامه این سلسله نشست‌ها، ویژه برنامه «نقد نوشت» عصر روز شنبه ۱۲ خردادماه با محوریت نقد کتاب «مردی در تبعید ابدی» با حضور مصطفی سلیمانی، منتقد و پژوهشگر ادبی برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط