دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷
پیام تسلیت اعضای شورای اسلامی شهر تهران

در پی حادثه ناگوار شهادت خادمان ملت، آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه ایشان، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، پیام تسلیت صادر کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در پی حادثه ناگوار شهادت خادمان ملت، آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه ایشان، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، پیام تسلیت صادر کردند.

علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران

«شهادت» منصفانه‌ترین عاقبتی است که خداوند نصیب رئیس‌جمهور حامی محرومان کرد

طبیعتاً رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران برای همه مردم دنیا و آنهایی که دلشان به «حق» گرایش دارد و دنبال اعتلای کلمه حق هستند؛ جایگاه ویژه‌ای دارد. ایشان جزو کسانی بود که امروز می ببینیم حتی مخالفین و رقبایش در تلاش گری، احترام به رقبا و.... بر رفتار خوب وی تأکید می‌کنند و ذکر خیری برای ایشان است.

مهم ترین ویژگی آیت الله رئیسی این بود که تواضع کردند و برای خودشان جایگاه درست نکردند و به دنبال خدمت برای مردم بود؛ بدون اینکه بخواهد برای خود تصویر و ویترینی درست کند. ایشان الگوی خوبی برای تلاش و کوشش برای مردم بودند.

آیت الله رئیسی و به دنبال ایشان، تمام افرادی که با او کار می‌کردند،؛ در حال سعی و تلاش برای مردم بودند؛ چراکه الگوی خوبی برای تلاش و کوشش برای مردم بود.

این شهادت، جایزه و مدالی بود که از امام رضا (ع) گرفتند و در کنار عزیزانی همچون امیر عبدالهیان، وزیر امورخارجه، امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی به شهادت رسیدند.

سیداحمد علوی، عضو شورای اسلامی شهر تهران

آه که از نوشتن این سطور ورق ناله می‌کند...

امروز ملت قهرمان ایران عزادار مردان مجاهدی است که در راه خدمت به مردم شهید پرور کشورمان، جهاد و شهادت در راه خدمت به مردم را به پشت میزنشینی و عافیت طلبی ترجیح دادند. بزرگ مردانی که همه زندگی خود را وقف کردند تا کمی از آلام و درد مردم بکاهند و امروز در همین راه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

امروز سرتا سر ایران اسلامی در سوگ بزرگ مردی است که در طول ۳ سال از خدمت خود در کسوت ریاست جمهوری ایران، نه از تشر دشمنان هراسید و نه از پوزخند مدعیان سست شد. مردی که شبانه روز در میدان خدمت حاضر شد و برای خدمت به مردم از پای ننشست.

شهادت عروج گونه آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان، دکتر امیر عبداللهیان وزیر انقلابی امور خارجه و آیت الله آل هاشم امام جمعه مردم تبریز، دکتر مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و تنی چند از همراهان را به امام عصر (عج)، مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران اسلامی تسلیت عرض می کنم و از خداوند علو درجات را برای این بندگان راستین خدا مسئلت دارم.

احمد صادقی، عضو شورای اسلامی شهر تهران

وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ...

شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور محبوب و منتخب ملت ایران و همراهنشان را به پیشگاه حضرت ولیعصر (عج)، امام خامنه ای، خانواده ایشان و ملت بزرگ و شریف ایران تبریک و تسلیت عرض می کنم.

سیدجعفر تشکری هاشمی، عضو شورای اسلامی شهر تهران

انا لله و انا الیه راجعون

خادم الرضا (ع)، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به همراه دیگر همسنگرانش در جبهه خدمت به مردم به دیدار معبود شتافت.

فقدان خادم جمهور، سید شهید و همراهان وی در حادثه تلخ سقوط بالگرد در مسیر خدمت را به محضر حضرت ولیعصر (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت بزرگ و قدرشناس ایران اسلامی تسلیت عرض می‌کنم.

همانا شهادت، پاداش الهی خدمت خالصانه این بزرگ مرد بی‌ادعا در عرصه جهاد کاری بود.

مهدی اقراریان، عضو شورای اسلامی شهر تهران

«مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا»

«در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.» (سوره مبارکه الأحزاب آیه ۲۳)

شهادت خادم الرضا، رئیس جمهور محبوب ایران، آیت اللّه سَید ابراهیم رئیسی و جمعی از همراهان ایشان؛ جناب آقای حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، آیت اللّه سید محمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز، جناب آقای مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، خلبان، کمک خلبان و گروه حفاظت رئیس جمهور را محضر رهبر عزیز انقلاب حضرت آیت اللّه العظمی خامنه‌ای (حفظه الله تعالی) و ملت شریف ایران تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم.

ان‌شاءاللّه این شهدای راه حق و جهاد و خدمت، شافع مردم غیور و مسئولان خادم ایران باشند.

زهرا شمس احسان، عضو شورای اسلامی شهر تهران

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

خبر اندوهبار و جانکاه شهادت رئیس جمهور محترم ایران و همراهانشان، جان عزیزان و قلوب مردم ایران را به درد آورد و آسمان کشورمان را در غم و اندوه فرو برد. ایشان که با روحیه‌ای سرشار از عشق به وطن و مردمانش، تمام همت و تلاش خود را برای سربلندی ایران عزیز مصروف داشت، اکنون به دیار باقی شتافت و ما را در حسرت فقدانشان تنها گذاشت.

ایشان که همواره با ایمان و اراده‌ای پولادین، در برابر مشکلات و چالش‌های کشور ایستادگی می‌کرد، امروز به سوی پروردگار مهربان شتافت و در جوار رحمت الهی آرام گرفت. از دست دادن چنین انسان مدبّر، خدوم و صبوری، ضایعه‌ای عظیم برای ایران عزیز است.

به محضر مبارک مقام معظم رهبری، مردم قدردان و خانواده‌ی محترم و داغدار ایشان، این پرواز آسمانی را تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای روح پاک و مطهرشان، علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

نام و یاد سید ابراهیم رئیسی و همراهانشان همواره در دل‌ها و خاطره‌ها خواهد ماند و خدمات ارزشمندشان به این مرز و بوم هیچ‌گاه از یادها نخواهد رفت. ایران، فرزندان برومند و فداکار خود را از دست داد، اما آرمان‌های بلند آنان همچنان در راه پیشرفت و سربلندی کشورمان جاودانه خواهد ماند.

جعفر بندی شربیانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران

انا لله و انا الیه راجعون

غم و اندوهی جانگدازجامعه‌ی ایران اسلامی را در پی شهادت رئیس جمهور محبوب دولت مردمی و همراهان ایشان در اثر سانحه‌ی بالگرد فراگرفته است.

اینجانب شهادت خادم باصفای آستان قدس رضوی، آیت الله رئیسی «رضوان الله تعالی» را محضر ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای، خاندان مکرم، همسر گرامی و فرزندان محترم و نیز ملت شریف و همیشه در صحنه ایران اسلامی تسلیت می‌گویم. و رحمت و مغفرت الهی و علوّ درجات ایشان را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

نرگس معدنی‌پور، عضو شورای اسلامی شهر تهران

انا لله و انا الیه راجعون

ای ابراهیم! افق دید تو، رو به سوی چه آرمانی بود که امروز نامت با نام مقتدایت علی بن موسی الرضا (ع) گره خورد؟ تو را چه رازی بود که زین پس در شادکامی ایام ولادت امام رئوف از تو یاد خواهد شد؟

سیدمحمد آقامیری، عضو شورای اسلامی شهر تهران

مِنَ المُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا

در سالروز میلاد مسعود حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام روح بلند خادم ملت ایران، خادم الرضا حضرت آیت الله رئیسی، رئیس جمهور مردمی و محبوب آسمانی شد.

عروج رئیس جمهور محبوب و خدوم، مرد میدان و دلسوز محرومان، حضرت آیت الله رئیسی و همراهانش دکتر حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم امام جمعه تبریز، دکتر مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و سایر همراهان را به محضر امام عصر (عج)، رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران تسلیت عرض می نمایم و استواری ایران اسلامی را از خدای سبحان مسئلت دارم.

سوده نجفی، عضو شورای اسلامی شهر تهران

انا لله و انا الیه راجعون

خبر شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، خادم الرضا و رئیس‌جمهور کشور، حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه، آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه محبوب تبریز، استاندار آذربایجان‌شرقی و جمعی از همراهان، در سانحه تلخ سقوط بالگرد در حین خدمت، قلب‌های مردم قدرشناس و شریف ایران را در ماتم و اندوه فرو برد.

آیت الله رئیسی در تمامی مسئولیت‌های خود در راه خدمت به مردم و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی، فداکارانه انجام وظیفه و همه عمر خود را صرف خدمت صادقانه کردند. بی شک نام او در تاریخ پرافتخار ملت ایران جاودانه خواهد ماند.

اینجانب شهادت این خادمان ملت را محضر حضرت ولیعصر (عج) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت ایران و خانواده آنها تبریک و تسلیت عرض می‌نماییم و از درگاه خداوند منان، علو درجات و حشر با اهل بیت (ع) را برای این شهدا مسئلت می‌نمایم.

نرجس سلیمانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران

مَا أَصَابَ مِن مُّصِیبَةٍ إِلَّا بِإِذنِ ٱللَّهِ وَمَن یُؤمِن باللَّهِ یَهدِ قَلبَهُۥۚ وَٱللَّهُ بِکُلِّ شَیءٍ عَلِیم

درگذشت شهادت گونه رئیس جمهور پرتلاش، خادم الرضا (ع) آیت الله حاج سید ابراهیم رئیسی و جمع همراه ایشان را در حادثه ناگوار در راه رجعت از افتتاح یک خدمت موثر و در راه رسیدن به مقصدی دیگر برای گشایش خدمتی دیگر از میان مجموعه تلاش‌های خستگی ناپذیر ایشان واقع گردید، اینجانب شخصاً در چند مورد از نزدیک در حین تلاش‌های خالصانه ایشان برای درک مشکلات و مصائب هموطنان در مناطق محروم ایشان را با ردا، عمامه و عبایی غرق در خاک، شن و ماسه با صورتی غبارآلود اما با نشاط و امیدوار به چشم دیدم، در سفر ایشان به جنوب کرمان خود ایشان روایت کردند که برای ورود به سرپناه خانواده ای در مناطق دور افتاده که هنوز هم از محرومترین مناطق ایران است؛ به علت کوچک بودن مسیر ورودی سرپناه بر روی دست و پا خود به حالت خمیده و خزیده وارد شده بودند تا بتوانند بدون واسطه و فارغ از هرگونه پرده و حجابی کنار سفره درد و دل خانواده ای محروم بنشینند.

ضایعه فقدان ایشان و دیگر همراهان را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و ملت شریف ایران و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و علو درجات را برای ایشان از درگاه خداوند منان مسألت دارم.

مهدی پیرهادی، عضو شورای اسلامی شهر تهران

دولت سیزدهم و شخص آیت الله رئیسی در حوزه خدمت به مردم، صفحه جدیدی را به ثبت رساند. این دولت با مردم ارتباط خوبی برقرار کرد و حضور رئیس جمهور در میان مردم علاوه بر ایجاد امید همراهی انها برای حل مشکلات را فراهم کرد. خوشبختانه اقدامات دولت ۱۳ در بسیاری از حوزه ها برجسته است و به خوبی همراهی و همدلی همه بخش های کشور و احاد مردم را به ارمغان آورد.

دولت خدمت رسان آیت الله رئیسی به خوبی خدمات قابل توجهی را در حوزه محرومیت زدایی و فسادستیزی ارائه کردند و بی تردید راه خدمت و توجه به مستضعفین که به عنوان میراث این دولت قلمداد می شود ادامه خواهد داشت.

برای ایشان و همراهان خدوم شهیدشان، علو درجات را از خداوند منان، خواستارم.

حبیب کاشانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران

انالله و اناالیه راجعون

شهادت دکتر ابراهیم رئیسی و شهدای همراه و گرانقدر ایشان در سانحه سقوط بالگرد موجب تأسف و تألم گردید. یاد و نام دکتر رئیسی با صاحب ایران زمین، حضرت امام رضا (ع) عجین بوده است. هشتمین رئیس جمهور ایران که عمری را در کسوت خادم الرضا (ع) مشغول به خدمت بود. جشن پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری مصادف با شب ولادت ثامن الائمه و شهادت ایشان نیز با ایام ولادت آن امام همام، مقارن گردید.

گرچه فقدان این شهدای والامقام، موجب خسران خواهد بود اما با رهنمودهای مدبرانه مقام معظم رهبری و مشارکت و همراهی مردم و مسئولین، مسیر رشد و تعالی ایران اسلامی همچون گذشته تداوم خواهد یافت. برای شهدای عظیم الشأن، غفران الهی و برای بازماندگان و ملت ایران، صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها